Online prodej šatů za 390,- se změnil v krádež dvou milionů

krádež prodej podvod Praha šaty údaje o kartě

Je to jen pár hodin, co jsme vás informovali o případu krádeže cca 2,5 milionu korun z online účtu nepozorného majitele mobilního telefonu ze Středočeského kraje, a hned je tu podobný případ z Prahy. Uživatel jedné z prodejních mobilních aplikací se pokoušel udat oblečení v hodnotě čtyř stovek, načež se mu ozvala údajná zájemkyně. Šlo však o šikovnou podvodnici, která lstí získala přístupové údaje k prodejcově účtu a vysála z něj přes dva miliony korun.

Po výměně několika zpráv zaslala muži odkaz, po jehož rozkliknutí se objevilo potvrzení přijetí smluvené částky a jméno kupující. Poškozený částku potvrdil a v odkazu pokračoval dál. Na další obrazovce si mohl vybrat z několika bankovních portálů, kde si vybral svou banku a dále vyplnil údaje ke své platební kartě včetně CVV kódu, doby platnosti atd. Poté už čekal pouze na to, kdy mu přijdou peníze za šaty.

“Po několika hodinách se rozhodl příchozí platbu zkontrolovat přes mobilní aplikaci. Přihlášení do internetového bankovnictví se mu nezdařilo, a tak kontaktoval svého bankéře, se kterým platební kartu ihned zablokoval a vydal se problém řešit do banky. Tam zjistil, že jeho karta byla zneužita podvodníkem a během několika málo minut z jeho účtu odešlo přes dvacet plateb v celkové výši přesahující dva miliony korun,” popisuje policie s tím, že v posledních měsících byly zaznamenány desítky takových případů.

Zkoušel na vás někdy někdo tento postup?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)