Se slevou či zdarma. 10+1 mobilních služeb s “pandemickou” nabídkou

koronavirus-aplikace-zdarma-nebo-ve-sleve

Pandemie větší či menší měrou omezila životy miliony lidí po celém světě. U nás v České republice jsme ovlivněni také souvisejícími vládními nařízeními, která se překotně zpřísňují a mění (naposledy opět dnes). Čím dál větší slovo každopádně mají online řešení různých situací a také mobilní aplikace. Proto jsme pro vás již dříve připravili například tipy na nástroje, které mohou napomoci co nejpohodlnějšímu fungování z domu. V tomto dalším speciálu se podíváme přímo na aplikace či služby, které jsou teď s ohledem na koronavirus dostupné za zvýhodněných podmínek nebo úplně zdarma. Najdete zde 10 tipů a jeden bonusový se speciálním účelem…

1. Viber zdvojnásobil limit pro videochaty

Populární komunikační nástroj zareagoval tím, že zvedl hranici pro počet lidí v jednom videochatu. Nyní se může k hromadnému telemostu připojit deset lidí. Standardně je to jen pět.

Viber- Bezpečné chaty a hovory
Viber- Bezpečné chaty a hovory

2. Google otevřel brány do plnohodnotného Hangouts Meet

Videokonferenční aplikace z kancelářského balíku G Suite od Googlu je za běžných podmínek omezená na maximálně 100 účastníků. V Business tarifu mají firmy a instituce k dispozici strop 150 lidí a v Enterprise 250. Tyto placené varianty běžně stojí 10 a 20 € za uživatele. Teď je maximální počet účastníků hovoru dostupný i v neplacené verzi.

Google Meet (původní)
Google Meet (původní)
mobilní aplikace na doma tipy

3. Microsoft udělal to samé s komunikátorem Teams

U Microsoftu se v podstatě totožný nástroj nazývá Teams. Také je určen hlavně firmám a institucím. Firma uvolnila na šest měsíců přístup do prémiového tarifu, který byl původně otevřen jen nemocnicím a školám v Číně. Postupně se ale nabídka stala globální.

Microsoft Teams
Microsoft Teams

4. A přidalo se také Zoho

I když tento název možná neznáte, společnost poskytuje manažerské a komunikační nástroje podobně jako Google a Microsoft. Jen v kategorii malých a středních podniků čítá cca 25 tisíc klientů. Jejich aplikace teď mohou všichni uživatelé používat tři měsíce zdarma.

5. Zvýhodněná nabídka českých mobilních operátorů

T-Mobile, O2 i Vodafone na nouzový stav zareagovali po svém. Dočkali jsme se například posunutí limitů u mobilních dat, více kanálů v nabídkách TV nebo násobení vloženého kreditu. O nabídce českých mobilních operátorů píšeme ve zvláštním článku.

nouzovy-stav-mobilni-data-televize-operatori

6. Rekola sdílení kol zadarmo

Ještě do 27. března jsou u této bikesharingové služby maximálně třicetiminutové jízdy na sdílených kolech zadarmo. Třeba se dočkáme dalšího prodloužení této akce.

7. Databáze knih zpřístupnila přes 1300 e-titulů

Český server Databazeknih.cz v tuto chvíli nabízí 1320 e-knih ke stažení a čtení zdarma. Pokud máte chuť krátit si večery čtením, máte skvělou možnost. Najdete tam hlavně klasická díla.

8. Pornhub chce přes premium zdarma udržet lidi doma

Lechtivé téma se záslužným podtextem. Nebo naopak? Populární web s erotickým obsahem každopádně zpřístupnil úplně celému světu premium výhody na třicet dní zadarmo.

Stayhomehub Pornhub premium zdarma

9. Aplikace jsou v různých periodách zdarma

Stále se objevují mobilní aplikace se slevou nebo zdarma přímo v Obchodě Play, ať už je za tím koronavirus či ne. Příkladem velké slevy ve spojení s pandemií byl nedávno virtuální Kaossilator od firmy Korg. Dala se ušetřit bezmála pětistovka. Když se něco takového objeví, často o tom píšeme. Vychází u nás i pravidelný seriál o aplikacích zdarma. I když přímo nesouvisí s aktuální pandemií, může se hodit.

10. Uber Eats zadarmo pro zákazníky i podniky

Uber Eats do 29. března pro všechny zákazníky i restaurace zavádí bezplatné doručení jídel. Společnost chce tímto opatřením restauracím pomoci bojovat s poklesem poptávky a zároveň zpřístupnit dovoz jídla co nejvíce lidem, kteří jsou nyní v domácí karanténě nebo pracují z domova. Klíčem je kód DORUCENIJEZDARMA.

Uber Eats: Food Delivery
Uber Eats: Food Delivery
Uber_eats_pickup

BONUS. Objednejte jídlo bezdomovcům, seniorům a lékařům jako dárek

Proč bonus? Protože tady můžete být vy tím, kdo něco obětuje a poskytne jiným lidem něco zadarmo. V aplikaci Nesnězeno je možné objednávat a rovnou darovat jídlo lidem bez domova, seniorům či zdravotníkům. V současné chvíli tedy nejohroženějším lidem ve společnosti. Jídlo pro každou ze tří skupin vyjde zákazníky na sto korun.

Nesnězeno

Narazili jste na jiné zvýhodněné podmínky ze světa mobilů?

Zdroje: TV, PYMNTS, TS, MM,

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)