Neomezená data, bohatější TV: Jak operátoři bojují s nouzovým stavem?

nouzovy-stav-mobilni-data-televize-operatori

Update: Operátoři nebudou procházení některých webů počítat do limitů | Pandemie koronavirového onemocnění a související opatření výrazně zasáhly do života všech obyvatel v ČR. S ohledem na doporučení a zákazy bude hodně lidí využívat pro komunikaci zejména internet a telefonování. Extrémně vzrostl také význam pravidelného zpravodajství. Svět mobilních telefonů nabyl na důležitosti a někteří lidé budou muset/chtít pracovat a trávit více času doma. Po svém na to zareagovali také všichni tři čeští operátoři, kteří se snaží v tomto ohledu vyjít zákazníkům v krizové situaci vstříc. Připravili pro ně několik novinek a slev, díky kterým by měli mít lidé snazší přístup k informacím a vzdáleně také ke svým přátelům a kolegů. Nouzový stav způsobil například posunutí limitů pro mobilní data. V případě důležitých státních webů www.vlada.cz a www.mzcr.cz pak nebude procházení ani jeden operátor vůbec započítávat. Pojďme se přehledně podívat, co který operátor v aktuální situaci nabízí…

Vodafone / UPC

Těm, co uvízli v Itálii v koronavirem ohrožených zónách, Vodafone od 11. března nebude účtovat minuty volání do České a Slovenské republiky, a to jak v rámci balíčků, tak i nad jejich rámec. S ohledem na nouzový stav se nebudou účtovat ani SMS zprávy po vyčerpání balíčku nebo mobilní data. Úlevu zákazníkům Vodafonu v zahraničí bude možné poskytnout jen s roamingovými místními partnery Vodafone Italy, Italy Telecom a Italy WIND. Pokud má zákazník automaticky určeného jiného operátora, měl by si manuálně nastavit jednoho ze zmíněných partnerů Vodafonu. Od 12. března do 11. dubna budou všem zákazníkům UPC TV zpřístupněny prémiové kanály. Více v tiskové zprávě.

Aktualizace k 19. březnu: Pro starší zákazníky s Tarifem 60+ přináší Vodafone 1000 minut volání do všech sítí zdarma do konce dubna. Zákazníci nemusí pro aktivaci dělat nic, minuty navíc jim firma aktivuje. Zákazníci UPC s rychlostí připojení 50 Mb/s mohou nově zdarma využít 150 Mb/s. A zákazníci s původní rychlostí 150 Mb/s mohou nově počítat s dvojnásobkem: 300 Mb/s. Pro studenty je zdarma připravena služba Vodafone Chat Pass. Díky ní se studentům s tarifem #jetovtobě nepočítají využitá mobilní data v nejoblíbenějších chatovacích aplikacích. Dále každý, kdo si v současné době dobije svoji kartu přes aplikaci Můj Vodafone, získá 50 % extra kreditu. Jeho platnost je pak 30 dní. Původní nabídka pro Čechy v Itálii byla nově rozšířena na celé území EU. Kompletní popis najdete v nové tiskové zprávě na webu.

Koronavírus

O2

Od pondělí 16. března do konce dubna způsobil nouzový stav neomezená mobilní data zdarma. Stačí si je jen aktivovat u hlasového tarifu s daty. Služba O2 TV bude na 30 dní za symbolickou 1 Kč. Operátor také nabízí notebook Lenovo s datovým balíčkem a sadou MS Office za výhodnou cenu. Při dobití dvou stovek ke kreditu od O2 připíše operátor zákazníkovi bonus. Za první dobití od 13. 3. do 11. 4. přidá bonus 100 Kč s platností 1 měsíc. Podrobnější informace má O2 také na webu.

T-Mobile

Zákazníci s tarifní smlouvou mohou od středy 18. března používat mobilní data neomezeně. Nabídku je možno jednoduše aktivovat v aplikaci Můj T-Mobile. Mohou ji využít i firemní zákazníci, kteří nepožívají výhod plynoucích z rámcové smlouvy nebo smlouvy pro významného zákazníka. Od stejného data mohou Twist zákazníci nově využívat 50% bonus na bezhotovostní dobití. Bonusový kredit má platnost 30 dní. Operátor vyjde s ohledem na nouzový stav vstříc i firmám a institucím, také hlavně přes mobilní data zdarma. Pro zmírnění dopadů aktuální situace na chod ekonomiky umožní T-Mobile využívat bezplatná neomezená data všem zákazníkům s rámcovou smlouvou. Koncoví uživatelé zákazníků, kteří nyní aktivně data čerpají, mají od středy 18. března automaticky k dispozici neomezená data. Rozšířená bude od 16. března také nabídka TV kanálů. Na podrobnější instrukce se můžete podívat na webu.

Virtuální operátoři

Aktuálně se se svou novou nabídkou přihlásil například i SAZKAmobil. Tento virtuální operátor má pro své zákazníky do konce března volání a SMS zdarma. Novinku lze aktivovat prostřednictvím textové zprávy. Speciální nabídku má také pro nové klienty. Více informací najdete na webu.

Jak vnímáte kroky operátorů v aktuální situaci?

Zdroje: Vodafone, O2, T-Mobile

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)