Vyzkoušejte nové Kontakty Google s designem “Material” a hledáním duplicit!

kontakty_google_ico

Google připravuje změnu vzhledu sekce Kontakty ve své webové aplikaci Gmail, kde můžete zobrazovat a spravovat lidi, telefonní čísla, e-mailové adresy a jiné údaje ve vašem účtu. Dokazuje to testovací náhled, zveřejněný v noci na dnešek, samotným vyhledávacím gigantem z Mountain View, jakož i příspěvek produktového manažera Seana Purcella, publikovaný na oficiálním blogu.

Celé prostředí působí citelně čistším dojmem, přibyly i nové funkce – konkrétně by například mělo být jednodušší smazání či sloučení duplicitních záznamů. Položky kontaktů jsou nyní roztříděné do skupin: označené hvězdičkou, často používané a ostatní. Skupiny, kruhy a další karty jsou úhledně uloženy v postranním panelu na levé straně. Nástroje pro import a export byly přemístěny z horního panelu na bok.

Google také kompletně přepracoval nástroj pro vyhledání duplicitních položek, který by nově měl být výrazně efektivnější. Nový nástroj jasně ukáže každou duplicitní položku v adresáři, včetně názvu a kontaktních informace, takže se uživatel bude moci rozhodnout, zda je chce sloučit, nebo ne. Mělo by se jednat o rychlý a bezbolestný způsob, jak se zbavit duplicit.

Nástroj pro vyhledání duplicitních položek Nástroj pro vyhledání duplicitních položek

Údaje u osob, používajících Google+, se v případě změny automaticky aktualizují – pokud tedy někdo mění telefonní číslo či pracovní pozici, váš adresář o tom bude vědět. Když otevřete konkrétní kontakt, uvidíte poslední e-mailové konverzace a všechny sdílené akce z kalendáře. Dle Seana Purcella bude s novými Kontakty “snazší udržet přehled o lidech, které znáte, a rychle získat informace, které potřebujete.”

Hlavní vlastnosti nových kontaktů v bodech:

  • Všechny kontakty nyní najdete na jednom místě.
  • Na kartách kontaktů najdete informace, které o sobě daný člověk sdílí, a také informace, které jste sem přidali vy sami.
  • Duplicitní kontakty už vás nebudou trápit. Své kontakty si totiž nyní budete moci snadno projít a sloučit do jednoho přehledného seznamu.

Hoříte-li nedočkavostí a zvědavostí, můžete nové provedení sekce Kontakty obhlédnout na stránce http://contacts.google.com/preview (neplatí pro uživatele Google Apps).

Zdroje: CNET, Engadget, Official Gmail Blog.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)