Menu

YouTube představilo zbraň na konspirace: Pomůže Wikipedia

Konspirace, Hoax videa apod. jsou pro YouTube už dlouho problémem. Dva měsíce zpátky dokonce najali 10 tisíc moderátorů, kteří měli jediný úkol. Hledat a rušit konspirační videa ještě předtím, než se stanou populární. Jenže minimálně v USA se to moc nepovedlo, kdy se stejně do trendů dostalo několik takových videí. YouTube to ale nevzdává a nyní představilo nový způsob, jakým chce bojovat s konspiracemi. U takto označených videí, se začnou zobrazovat speciální informace z otevřené encyklopedie Wikipedia.

Youtube se zaměří na konspirace. K videím přidá speciální okno s informacemi

Ředitelka společnosti YouTube Susan Wojcicki novinku oznámila na veletrhu SXSW v Austinu. U videí s konspiračním obsahem, se bude ukazovat textové pole se základními informacemi, které se týkají tématu videa. Ukázal se také příklad u videa, které představovalo konspirační teorie o přistání na Měsíci. Nad nadpisem videa se zobrazí textové pole.

V zahraničí už se ale našli kritici této novinky. Tím hlavním důvodem kritiky je Wikipedia, která na jednu stranu nabízí informace k téměř každému tématu. Jenže pokud chce Google, respektive YouTube bojovat s konspiračními teoriemi, tak jsou potřeba co nejpřesnější informace. A to může být u Wikipedie problém.

Samozřejmě v krajním případě by mohlo YouTube přistoupit k mazaní těchto videí a kanálů. To by se ale mohlo odrazit a vrátit tvrdě. Ať už jde o cenzuru či o příjmy s reklamy, které YouTube má i z těchto videí.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free

Jak to vidíte vy? Vadí vám na YouTube Hoax a konspirační videa?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Xavier

Xavier 1

19.3.2018 10:23

Konspirace jsou morem současné společnosti a stejně jako mor likvidoval populaci po milionech, tak konspirace požírají mozky milionům lidí. A stejně jako mor je bude obtížné vymýtit. Bohužel boj proti nim se mine účinkem, protože je jenom přiživí. Odkazy na wikipedii jsou určitě lepším způsobem, ale ani to nepomůže. Ideální by bylo ke každému takovému videu udělat další video s odborníky na danou věc, kde by ji vyvrátili. Ale to nikdo dělat nebude, protože je to nákladné …

Gaff

Jirka Kouzelník 0

19.3.2018 11:02

Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist

Albert Einstein

Wortos

wortos 53

19.3.2018 14:19

myslim si že na každém šprochu pravdy trochu :) každou konspiraci zazdít je nesmysl každy ma pravo vyjadřit svůj názor ..

Fuzo

Fuzo Trubka 0

19.3.2018 14:55

Co je na konspiraci špatného? :-) Nedávno v Mladé Frontě Dnes byl inzerát ČSA – “Hledáme operátora chemtrails, diskrétnost podmínkou.”

Kulichoid

kulichoid 116

19.3.2018 23:20

Konspirace a hoaxy jsou problém, pokud lidi pak podle nich jednají a rozhodují se třeba ve volbách.

Tkolmik

Tkolmik 0

20.3.2018 3:56

Konspirace byly, jsou a doufám, že budou….již několikrát se ukázalo, že i konspirace může být pravdou…Pravda je subjektivní pocit a jestli je nebo není konspirace pravdou ukáže jenom čas a ochota a touha jedince po vědění. Pokud bude někdo, nebo něco určovat, co je a co není pravdou, bude to krok zpět.

RSS (komentáře k článku)