Menu

Konkurence pro Hangouts a Skype? Facebook umí skupinové videohovory

Aplikace pro videohovory, jako Skype nebo Google Hangouts, dostaly novou velkou konkurenci. Facebook Messenger obdržel v poslední době několik nových funkcí, teď se přidává možnost skupinových videohovorů.

Skupinové videohovory od Facebooku až pro 50 lidí

Ve video módu se bude dát připojit až šest lidí, kteří budou vidět na displeji. Celkově se ale bude moct připojit až 50 lidí. Pokud se jich připojí více než šest, na displeji se zobrazí pouze ten, který zrovna mluví.

Padesát lidí je už veliké číslo, vzhledem k tomu, že Skype nebo Hangouts mají limit na 10 lidí. Aktualizace do Messengeru se postupně uvolňuje v těchto dnech. Jedna z dalších novinek jsou selfie masky, které jsou velmi oblíbené u mladých lidí. Na iOS už jsou dostupné, na Android si na ně budeme muset ještě chvíli počkat. Masky se budou zobrazovat živě, což je zase o krok dále, nejprve jsme měli úpravy selfie fotek, poté videí a nyní i selfie masky v reálném čase na přímém přenosu. Celkově se z kombinace Facebooku a Messengeru stává gigant, který obsahuje takové množství funkcí, že jejich vyjmenování už by zabralo poměrně dost času.

Vyzkoušíte skupinové videohovory od Facebooku, nebo jste spokojeni s tím, co normálně používáte?

Zdroj: theverge.com.

 

Komentáře

Zdeny

Zdeny 0

20.12.2016 8:04

Díky poslední aktualizaci šel messenger od FB z telefonu.

CHlustanec

20.12.2016 8:22

a taky umí čím dál tím víc píčovin, kvůli kterým byl nedávno nahrazen…aspoň teda u mě.

Dedii

z aplikace
20.12.2016 8:44

umňa FB nikdy nenahradí hangout ani iné APK

Kulichoid

kulichoid 43

z aplikace
20.12.2016 9:09

Zdá se, že časem bude přes Fb Messenger možné posílat peníze, uzavírat pojistky, obchodovat na burze, objednávat se k doktorovi či studovat vejšku. :)

Douby

20.12.2016 11:14

Je svým způsobem uklidňující vidět alespoň tady v diskusi že je tolik lidí kteří se jaksi přirozeně brání přílišné centralizaci IT vlivu v jediném subjektu :-) obávám se ale že to příliš realitu pro všední ovečky neovlivní a izolovaný svět facebooku bude pohlcovat víc a víc z dříve technologicky neutrálního internetu. Konec konců mnoho jiných možností není, prakticky pokud jde o messaging už máme jen ty od gigantických molochů typu fb, microsoft, google, když nepočítám viber aspol které se ale nechají kdykoliv snadno koupit … kde jsou doby XMPP Jabberu :-) který sliboval udělat komunikátor z libovolné email adresy prakticky jen přidáním další služby na další port vedle imapu a pop3 … škoda zániku této otevřené cesty a vzniku obřích proprietárních messaging sítí z nichž je už docela dost obtížné vybrat nejmenší zlo …

cardic

20.12.2016 19:41

Přesně je to shit a šup s ním pryč z mobilu

RSS (komentáře k článku)