Kdy definitivně zaniknou Hangouts? A jaký bude přechod na Google Chat?

konec-nastroje-hangouts-datum-presun-dat

Už od roku 2018 se mluví v různých intervalech o tom, že Google definitivně ukončí komunikační platformu Hangouts. Chatovací a videokonferenční nástroj, který slouží uživatelům “firemních” účtů G Suite. Neboli Workspace, jak se nyní tento kancelářský balík jmenuje. Pohřbení Hangouts služby má mimo jiné vést i k tomu, že bude trochu větší pořádek mezi všemi Google “kecálky”. Před pár dny americká firma upřesnila, jak bude konec nástroje Hangouts vypadat. A jak proběhne přesun jeho uživatelů do prostředí Google Chatu, který má společně s další aplikací Meet jeho funkce do budoucna obstarávat.

Hangouts Gmail Chat

Stěžejním obdobím bude první pololetí roku 2021. Běžní uživatelé balíku Google Workspace, jehož bezplatnou součástí bude právě i Chat, budou moci v této době přesouvat konverzace, historii a kontakty z Hangouts. V druhé půlce roku se dostanou ke slovu maximálně administrátoři firemních účtů, kteří mohou data naposledy zachránit.

Hangouts
Hangouts
Google Chat
Google Chat

Následně nastane definitivní konec nástroje Hangouts a štafetu převezme Google Chat. Ten je již nyní velmi praktický a nabízí množství pokročilých funkcí. Ty z něj dělají konkurenta třeba i pro Microsoft Teams, Slack nebo Discord. Současně je postupně integrován do Gmailu, na webu i v aplikaci. A bude dostupný nejen uživatelům firemního Workspace.

Které komunikační aplikace od Googlu používáte?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)