Kompletní návod na root kontinentální G1 (nutnost mít WM tel)

T-Mobile G1

 

G1_rootDo dnešního dne nebyla žádná možnost jak dostat root na evropskou G1. Dnes ráno se ale podařilo najít způsob. V článku je pak podrobně popsán celý postup jak dostat root na svůj HTC Dream.

 

Dnes ráno jsem zjistil že “moneytoo” objevil způsob jak rootnout G1ku zakoupenou v evropě. Bohužel k tomuto kroku je zatím nutné mít WindowsMobile zařízení ve kterém je slot pro SD (nebo miniSD nebo microSD).

Co k provedení potřebujete.

 1. HTC Dream / T-Mobile G1 zakoupený v evropě (ti co mají US/UK verzi nemusí zbytečně podstupovat takto zbytečný postup)
 2. Windows Mobile telefon nebo PDA s tímto systémem. Bohužel toto je nejspíš hlavní brzda tohoto postupu.
 3. MicroSD karta raději do 2GB


Začnu postupem jak získat GoldCard na který přišel “moneytoo”

 1. Nejdříve naformátujte MicroSD kartu na souborový systém FAT32 (Tento Počítač -> Pravým na jednotku s tou SD kartou -> Naformátovat -> Vybrat “Systém souborů” “FAT32” -> Zaškrtnout “Rychlé formátování” -> Kliknout na “Spustit”)
 2. Jakmile budete mít naformátovanou microSD kartu, vložte jí do WM zařízení a připojte k PC. Musí se připojit přes ActiveSync.
 3. Zde si stáhněte program QMAT
 4. Rozbalte QMAT a spusťte jej. Teď v menu vyberte “Hardware Forensics” a poté “Generate HTC GoldCard”.
 5. V kolonce “Select device Key” vyberte “Dream”. Potom klikněte na tlačítko “Get SD Card Serial from WINCE Device”. Na WM zařízení se vám zobrazí tabulka zda chcete povolit aplikaci “itsutils.dll”, zvolte “Ano”. Pokud se vám zobrazí okno ve kterém je napsáno, že je potřeba úprava registrů, na nic nečekejte a program ukončete. Na internetu pak stáhněte jakoukoli aplikaci na úpravu registrů pro telefony s Windows Mobile (např. Resco Regedit). V tomto programu zabrouzdejte do HKEY_LOCAL_MACHINE/Security/Policies/Policies/ a zde upravte proměnnou “00001001” na hodnotu “1”. Tento krok musíte udělat správně!. Pokud máte hotovo, proveďte tento krok znova. Tentokrát by se vám neměla zobrazit varovná tabulka. Pokud se přesto zobrazí, pravděpodobně jste špatně editovali registry.
 6. Teď byste měli mít připraveno na vytvoření GoldCard. Zmáčkněte tedy tlačítko “Save Goldcard Image to WINCE SD”. Měla by se objevit hláška informující o úspěchu.

Nyní máte vytvořenu GoldCard. Ta vám umožní v BootLoaderu (Camera+Power) načíst a flashnout jakýkoliv .nbh soubor. Dále budu pokračovat jak na downgrade a získání root práv. Toto provádějte vždy jen se 100% nabitou baterií!

 1. Stáhněte si soubor DREAIMG.nbh buď RC7 (UK verze) nebo RC29 (US verze)
 2. Nakopírujte na kartu a pokud se tak soubor nejmenuje tak jej přejmenujte na DREAIMG.nbh (pozor ať se vám nezduplikuje koncovka na DREAIMG.nbh.nbh)
 3. Nyní spusťte telefon do BootLoader módu (Camera+Power). Měla by vám naběhnout barevná obrazovka a změnit se na šedou. Zde by se mělo napsat “Loading…” poté “Checking…” a pokud se vše povedlo (a máte GoldCard) mělo by vám naběhnout informace o tomto souboru a co obsahuje (viz obrázek). Pokud ne a napíše se vám “Not allow” tak jste udělali chybu při vytváření GoldCard. Nic se neděje, jen zopakujte znova minulý postup. Dole by se vám mělo zobrazit “Press power button to start update image” a pod tím “Press action button to cancel update image”. Jelikož chceme flashnout tento soubor, zmáčkněte “Power” tlačítko (Červené/ukončení hovoru). Pokud by jste si to nakonec ale rozmysleli (například že nemáte na 100% nabitou baterii), stačí promáčknout trackball a instalace se ukončí (poté se dostanete na barevnou obrazovku, pro restart dejte kombinaci Zelené+MENU+Červené, pokud se ale nerestartuje (což se někdy stává) nebojte se vytáhnout baterku).
 4. Po stisknutí “Power” tlačítka by se měl zobrazit ukazatel procesu a telefon se začne updatovat (v našem případě downgradovat). Jakmile se ukazatel naplní, ještě není instalace dokončena. Musí se ještě ověřit jednotlivé soubory. To poznáte podle nápisů nad ukazatelem procesu. U těchto nápisů se postupně zobrazí “OK”. Poté se vám už zobrazí nápis že je Update dokončen. Promáčkněte nyní trackball a dostanete se na barevnou obrazovku. Zde zkuste zmáčknout kombinaci Zelené+MENU+Červené. Pokud se telefon nerestartuje tak vytáhněte baterku.
 5. Naběhne vám telefon a bude chtít znova aktivaci přes Google účet. Tak jej zaktivujte. Poté z marketu stáhněte Telnet klienta (v marketu pod názvem “Telnet”). Nyní stáhněte recovery.imgHardSPL a oboje nakopírujte na kartu.
 6. Restartujte telefon a počkejte až naběhne. Poté na homescreen napište na klávesnici “telnetd” a potvrďte Enter-em (tímto se dostanete do kontaktů kde telefon jakoby “hledá”. nevšímejte si toho a chvíli počkejte). Nyní zmáčkněte “Home” tlačítko a spusťe stažený Telnet klient.
 7. V Telnet klientovi se připojte na localhost (je jako výchozí). Pokud jste do tohoto kroku udělali vše správně, měli byste vidět konzoli s křížkem. V opačném případě (například se telnet nemůže připojit na localhost) restartujte telefon a proveďte předchozí krok (číslo 6) s tím rozdílem, že dříve než začnete psát “telnetd” zmáčkněte Enter a až poté začněte psát a potvrďte Enterem. Poté pokračujte v kroku číslo 6 a následně přejděte na číslo 7.
 8. Do telnet konzole postupně napište tyto příkazy s tím, že pokaždé počkáte až se zobrazí dva křížky “# #”
KÓD:
mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system

 

KÓD:
cd sdcard

 

KÓD:
flash_image recovery recovery.img

 

KÓD:
cat recovery.img > /system/recovery.img


Pokud některý příkaz neprojde, zkuste jej napsat znova. Popřípadě opakujte celý krok 8 odznova.

V tuto chvíli již máte root práva a telefon připravený na flash upraveného update od JF. První si ale flashneme upravený HardSPL.

 1. Vypněte telefon a zapněte jej do Recovery módu (Home+Power)
 2. Jakmile se na pozadí zobrazí obrázek trojúhelníku s vykřičníkem a telefonem, vysuňte klávesnici a stiskněte kombinaci Alt+L. Měla by se vám zobrazit textová nabídka s možnostmi.
 3. Stiskněte Alt+S k provedení souboru “update.zip” který jste stáhli výše (HardSPL). Po úspěšném provedení zmáčkněte Home+Back a telefon se restartuje.


Nyní máte vše připraveno pro poslední krok. Flash souboru “update.zip” od JesusFreke-a. Pro jistotu se ujistěte, že máte telefon nabitý na 100%. Pokud ne, nabijte jej.
1) Stáhněte si jeden z updatů (buď ADP1 (tu) nebo RC33 (tady) ) a hoďte jej na kartu a přejmenujte na “update.zip” (ten minulý už můžete smazat)
2) Nastartujte telefon do Recovery menu (Home+Power) a po naběhnutí obrázku s trojúhelníkem s vykřičníkem a telefonem Obrázek

stiskněte Alt+L. Jako minule by se vám měla zobrazit textová nabídka 
Obrázek
Nyní se už stačí jen pomodlit a zmáčknout Alt+S.
3) Po úspěšném dokončení updatu zmáčkněte Home+Back a tím telefon restartuje. Nenechte ho však nastartovat ale snažte se dostat znova do Recovery (Home+Power). Proveďte to samé jako vždy (Alt+L) ale poté nedávejte Alt+S ale Alt+W. Toto vymaže všechny uložená data (není to nutné ale pokud by telefon nechtěl startovat, museli byste toto provést)
4) Po tzv. “Wipu” dat zmáčkněte Home+Back a nechte telefon nastartovat. Nyní již byste měli mít v Settings->About phone informaci o novém (JesusFreke-ove) firmwaru.

Tímto tento tutoriál končí a vy máte root práva na svém zařízení.
Nakonec můžete ješte flashnout tyto soubory (postupně a podle toho jaký jste si vybrali firmware, bud RC33 nebo ADP1)
ADP1:
JF1.42 ADP1 – první tento a poté až JF1.43 ADP1
JF1.43 ADP1

RC33:
JF1.42 RC33

Pokud se vám při provádění některého z kroků něco nepovede nebo bude něco chybné, napište buď tady nebo na jabber chatu android-google@conf.netlab.cz


Na závěr bych chtěl poděkovat všem zůčastněným za snahu. JF-ovi za navedení k tomu jak se dostat přes ochrany BootLoaderu. Moneytoo-ovi za nalezení softwaru na tvorbu GoldCard. MrPedro-ovi za usilovnou pomoc. ZeT-ovi za pořízené fotografie.

 

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

No Image-04

Pár rad nejen pro Android nováčky

archiv archiv archiv
3 min. uložit na později
Screenshot-emulator

Jak naistalovat Aplikaci do Android Emulátoru?

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
htc-logo-1

HTC Hero

Telefony archiv archiv
8 min. uložit na později
No Image-01

Quickforward – jednoduché přesměrování

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později
htc_magic_sense_ui_250x250

HTC magic

Telefony archiv archiv
4 min. uložit na později
No Image-02

Astro – File manager pro Android

archiv archiv archiv
2 min. uložit na později
No Image-02

Vpn connections – a vpn není problém

archiv archiv archiv
1 min. uložit na později

Komentáře (0)