Šikovná klávesnice TouchPal nabízí vstup do betatestu

google_play_wave

Jestli mě něco nepřestává udivovat, tak je to počet alternativních klávesnic pro operační systém Android. A stejně tak mě udivuje trpělivost uživatelů zkoušet stále nové a nové kousky a učit se odlišné pozice kláves Enter a Backspace.

Screenshot_2013-05-12-04-04-30-1024x640

Pochopitelně nemusíte sdílet můj lehce škarohlídský konzervatismus a rádi betaverzi nové klávesnice vyzkoušíte. Proč? Třeba proto, že nabízí vysoký stupeň uživatelské přizpůsobitelnosti – vzhled si můžete změnit stažitelnými motivy, lze změnit velikost tlačítek i hromadu předvoleb pro samotné psaní a jsou tu připraveny i tři rozdílné metody zadávání textu:

  1. Klasické zadávání textu pomocí ťukání na klávesy podpořené vydatným předpovídáním slov, neboli Word Prediction. TouchPal Wave se zkrátka pomocí sofistikovaných algoritmů bude snažit odhadnout, jaké slovo hodláte napsat příště, podobně jako Swiftkey
  2. TouchPal Curve: Způsob zadávání textu inspirovaný klávesnicí Swype nebo základní klávesnicí z Androidu Jelly Bean. Písmena nevyťukáváte, ale ladnými tahy přejíždíte od jednoho písmena k druhému a spojujete je do slov. Pro mnoho uživatelů nejoblíbenější způsob psaní.
  3. TouchPal Wave: Metoda, která si přebírá jméno od samotné aplikace je trošku složitější na popsání. V zásadě kombinuje první dva způsoby a funguje zhruba následovně: Začnete tahem psát počátek slova a v momentě, kdy se v predikcích zobrazí výrazy, můžete přejet palcem na mezerník, čímž zobrazíte další predikce… takto popsáno to zní poněkud chaoticky, ale ve skutečnosti je to docela použitelná metoda.

touchpal_wave_coming

Jako vždy platí, že ne každá klávesnice sedne každému uživateli. Jestliže jste zastánci “swype” metody, pak by vás mohl TouchPal potěšit. Betaverze je exkluzivní pro server XDA-Developers, takže zamiřte tam, na Google Play ji nenajdete. Pro vstup do bety musíte splnit následující dva kroky:

Krok 1: Napište do vlákna na XDA Developers, proč byste rádi získali přístup do betatestu NEBO si na Twitteru přidejte kanál www.twitter.com/touchpal do sledovaných a na @TouchPal napište, co si o klávesnici myslíte

Krok 2: Pošlete e-mail na adresu beta (zavináč) cootek (tečka) com, uveďte v něm své ID/nick z XDA Developers nebo název Twitter účtu a dostanete přístup k betě.

Zdroj: XDA-Developers

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)