Menu

Klávesnice Google přichází se synchronizací slovníku mezi zařízeními

Většina moderních klávesnic pro Android přichází se zásobou slov, kterou může uživatel rozšířit o vlastní termíny pomocí přidání slova do uživatelského slovníku. Drobným nedostatkem tohoto řešení byla skutečnost, že když jste naučili nějaké slovo svůj mobilní telefon, tablet nebo druhý mobil ho nadále neznal. Jako logické řešení se tak jeví synchronizace uživatelského slovníku skrze cloud, kdy se naučená slova promítají do všech propojených zařízení. Touto funkcí disponují již nějaký čas například klaviatury Fleksy, TouchPal, Swype, ale i mnohé další.

Nyní přišel s touto funkcí u své klávesnice také Google. Hlavní novinkou aktuálně uvolněné verze 4.1 je schopnost synchronizovat uživatelský slovník prostřednictvím účtu Google mezi všemi zařízeními. Funkce je velmi užitečná pro ty, kteří mají několik zařízení se systémem Android, oceníte ji ale i při výměně přístroje za novější model. Povolení synchronizace naleznete v nastavení klávesnice v sekci Účty a ochrana soukromí jako položku Synchronizace Klávesnice Google. U zařízení s účty Google Apps pro firmy ale není synchronizace dostupná.

Z dalších novinek zmiňme možnost odstranit data, která byla shromážděna při použití klávesnice, nebo odmítnout poskytnutí statistik o využívání služby. Pokud dáváte při používání svého telefonu či tabletu přednost Bluetooth klávesnici, pak nově stisknutím Alt můžete vyvolat nabídku emotikon, ve které se lze pohybovat šipkami.

Špatnou zprávou pro některé uživatele bude skutečnost, že po aktualizaci chybí v klávesnici Google možnost nepřetržitého zadávání celých vět přejetím bez zvednutí prstu z obrazovky (slova se při tomto způsobu zápisu oddělovala přejetím mezerníku). Další změnou je pak nastavení automatických korekcí, které lze nově pouze zapnout, nebo vypnout.

Aktualizace je již k dispozici v Obchodě Play, odkud bude postupně uvolňována na jednotlivá zařízení. Pokud nechcete čekat, můžete si stáhnout 22,7 MB velký instalační APK balíček z některého z následujících odkazů a klávesnici si nainstalovat sami. V takovém případě budete muset v systémovém nastavení povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

Zdroje: 4PDA, AndroidSPIN, Android Phone Fans, Android Police.

 

Komentáře

DoMiNo

z aplikace
5.6.2015 18:17

dlouho sem se vyhýbal prudicim komentum a naopak SA hájil,ale po tom,co se to tu začalo hemžit pseudosoutěžema o výrobky Apple a po tom,co nějaký zprávy, jako třeba tato,na konkurenčních českých portalech už je tak dva dny,tak to nejde…jde to dolu,a to bohužel :-/

meffisto

meffisto

5.6.2015 18:36

A kde je Pařba na vikend? Tu uz asi chcipl i android.

František Očenáš

z aplikace
5.6.2015 20:36

woau…..mam na telefonu velký písmo u článku. ….paráda konečně

Mirek

Mirek

z aplikace
5.6.2015 20:41

ale pouze u tohoto článku, bylo by fajn, kdyby to tak bylo všude

Faktuzmetedmocmocstvete

Faktuzmetedmocmocstvete

5.6.2015 20:51

Takže konečně něco, co má konkurence 3 roky … ;)

Wil-M

wilm 0

z aplikace
8.6.2015 10:52

heureka!

RSS (komentáře k článku)