Menu

Nová verze klávesnice Gboard přidává podporu samolepek

Poslední beta verze klávesnice Gboard přináší zajímavou novinku, kterou můžeme vidět u chatovacích aplikací. Od verze 6.5 budou přímo v klávesnici dostupné samolepky. Dále se předělalo několik položek v nastavení.

Klávesnice Gboard nyní i se samolepkami

Klávesnice od Googlu nám pomalu také bobtná. Už to není jen o psaní. Přímo z aplikace se dají posílat smajlíky, GIF obrázky, dá se využít Google vyhledávání anebo třeba překladač. Poslední novinka je integrace samolepek, funguje například s bitmoji, ale také vygenerovanými samolepkami z Google Allo, které se tvoří podle vaší fotky.

Po nastavení se v menu vedle GIF obrázků objeví nová položka. Samotné samolepky jdou vyhledávat pomocí názvu, dále se dají zobrazit poslední použité nebo také populární. Vkládat se pak dají do aplikací, které podporují vkládání obrázků z klávesnice.

Verze 6.5 klávesnice Gboard předělává několik tlačítek a také nastavení témat změnilo design. V nastavení už se také nedá najít položka doplňků slovníku. Novou verzi můžete stahovat z Google Play, pokud máte aktivovanou beta verzi, nebo můžete stahovat manuálně z APKMirror.

Používáte v klávesnici Gboard emoji, GIF obrázky nebo smajlíky?

Zdroj: 9to5google.com.

 

Komentáře

teslapc1

17.8.2017 11:01

Nevím musím říct že už i ta klavesnice začíná být přeplácána hloupostma

Karel Havlas

17.8.2017 11:45

Co mě štve víc, že mi nefungují synchronizace slovníku mezi zařízeními, i když jí mám zapnutou. Nevěděl by někdo v čem by mohl být problém ?

Bugi

17.8.2017 11:59

Odlehčené verze aplikací bych rozhodně uvítal. Např.: K čemu je mi klávesnice s podporou samolepek?

Mazec

17.8.2017 12:48

Klávesnice Gboard vypadá moc pěkně.
Občas ji zapnu místo klavesnice samsung.
Ale většinou mi to vydrží tak dva dny…
Protože gboard se hrozně pomalu učí slova, která používám. Pořád mi našeptává jiné slova, a to i přesto že mám vždy zaplou synchronizaci.
Např. U klávesnice samsung stačí něco jednou napsat a podruhé už mi to nabidne sama. A také klavesnice samsung si pamatuje slovosled, jaký obvykle používám.
Takže když píšu např. ” Jar 900ml Duopack Sensitive Chamomile” do objednávky, tak mi stačí napsat “Ja” a zbytek odklepu v horní liště. U Gboard tohle jaksi nefunguje, takže po dvoudenním trápení, se vždy vrátím k origo klávesnici.
Myslím že tohle našeptávání je u klávesnice důležitější jak samoleky… Škoda že nezapracují na tomhle…

SeppWinkler

SeppWinkler 5

17.8.2017 14:33

Roky som používal Swype a pred nedávnom som skúsil nový Gboard. Prišiel mi rýchlejší a menší, tak som Swype odinštaloval. Vtedy mala Swype 80MB a Gboard nejakých 50MB. Teraz som sa pozrel na Gboard a vidím 130MB :( Čo na klávesnici môže urobiť 130MB?!?!

Kto už len používa nálepky??? Väčšiu hovadinu som nevidel :(

looki14

17.8.2017 15:17

SeppWinkler: mně píše GBoard cca 40-50MB. Každopádně nic to nemění na tom, že nálepky jsou (pro mě) chujovina. Hlavně to chce kvalitní slovník a našeptávač.

marsec

17.8.2017 21:13

Takže SwiftKey :-)

mkyral

18.8.2017 7:27

Souhlas, je to naprosto nepotřebná ptákovina. Dá se to někde vypnout? Já chci normální klávesnici s obyčejnými textovými smajlíky!

SeppWinkler

SeppWinkler 5

18.8.2017 11:25

@mkyral: +1 presne tak, ASCII smajlíky sú najlepšie, úplne si vystačím s nejakými šiestimi. Navyše tvorba ASCII smajlov si vyžadovala kreativitu a predstavivosť, nie ako tieto obrázkové hlúposti. Napr. taký (.)(.) :)

RSS (komentáře k článku)