Klávesnice Fleksy zdarma – pro všechny a napořád

fleksy_ico

Klávesnice Fleksy zdarma – o té pojednávala aktualita, která počátkem května zaujala řadu našich čtenářů. Původně byla tato alternativní klaviatura nabízena na jeden měsíc zdarma, pokud jste ji chtěli používat i nadále, čekala vás platba ve výši 45 Kč (respektive 1,99 dolarů). Možná trochu překvapivě ji bylo možné po několik dnů legálně získat za nulovou cenu, nicméně pak se autoři vrátili k původnímu modelu.

Klávesnice Fleksy zdarma - pro všechny a napořád Klávesnice Fleksy zdarma – pro všechny a napořád

Včera odpoledne vzbudila na zahraničních webech rozruch informace, podle které je klávesnice Fleksy zdarma, a to ne jen po omezenou dobu, ale navždy a pro všechny. Vývojáři se zjevně rozhodli k podobnému způsobu monetizace, jaký již nějaký čas nabízí řada konkurenčních klávesnic: základní aplikace je tedy nabízena zadarmo, platí se až za “prémiový” obsah prostřednictvím nákupů v aplikaci. Částky se přitom pohybují mezi 22 a 71 korunami.

Sami autoři komentují rozhodnutí následovně: “Tím, že je klávesnice k dispozici zdarma, bude moci sloužit mnohem větší a rozmanitější skupině uživatelů. Díky zvětšení uživatelské základny se bude Fleksy moci zaměřit na poskytování nových a zajímavých vylepšení produktu ve všech jazycích.”

Protože poskytnutí klávesnice Fleksy zdarma by mohlo vyvolat negativní ohlasy z řad uživatelů, kteří si program v minulosti zakoupili, dostanou tito zákazníci jako poděkování za svou podporu a loajalitu sympatickou kompenzaci – přístup ke grafickým tématům a rozšířením v celkové hodnotě osmi dolarů.

“Chceme, aby každý uživatel chytrého telefonu měl možnost zkusit rychlé a intuitivní psaní,” řekl spoluzakladatel a generální ředitel Kosta Eleftheriou. “Jsme přesvědčeni, že nejlepší způsob, jak to udělat, je poskytnout aplikaci zdarma pro všechny.”

Zdarma je samozřejmě nejen instalace klávesnice, ale také všechny následující aktualizace a nové funkce. Za zmínku stojí například funkce Highlights pro práci s animovanými GIFy, nálepkami a dalším obsahem, souvisejícím s napsaným textem. Místo manuálního hledání odpovídající samolepky tak stačí klepnout na příslušný hashtag a během okamžiku vám bude nabídnut obsah, který nejlépe odpovídá situaci.

Klávesnice Fleksy zdarma má co nabídnout

Fleksy se chlubí především vysokou schopností předpovídání slov, která chcete napsat, a podle mnohých uživatelů se jedná v tomto směru o jednu z nejlepších alternativních klávesnic třetích stran. Dalším typickým rysem je používání gest pro rychlejší psaní, které funguje tak, že po přejetí prstem vpravo provede Fleksy automatickou korekci. Pokud je korekce chybná, můžete tahem nahoru nebo dolů získat návrhy dalších odpovídajících slov. Většina uživatelů se ale shoduje na tom, že na atypický způsob práce s touto klaviaturou je nutné si nějaký čas zvyknout. Patrně nemusíme zdůrazňovat, že aplikace podporuje i češtinu, byť zatím s nálepkou “beta.”

Poskytnutí klávesnice Fleksy zdarma je tak ideální příležitostí tuto stále populárnější aplikaci vyzkoušet. Instalovat ji můžete na telefony a tablety s Androidem 4.0 a vyšším. Aplikaci si dosud stáhlo více než 100 000 uživatelů a její průměrná známka v Obchodě Play je 4,4.

Fleksy fast emoji keyboard app
Fleksy fast emoji keyboard app

Zdroje: Android Authority, Android Central, Droid Life, Android Headlines, Phandroid, AndroidSPIN, Android and Me.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)