Menu

5 klávesnic z Obchodu Play, které musíte vyzkoušet

Psaní na mobilním telefonu je denní záležitostí. Kterou z klávesnic ale vybrat? Pojďme se podívat na 5 povedených klávesnic z Google Play, které byste měli rozhodně vyzkoušet.

SwiftKey – královna psaní na mobilním telefonu

Nejspíše každý uživatel, který se rozhodl zaměnit svůj stávající způsob zadávání textu, narazil při pátrání po alternativách na SwiftKey. Jedná se totiž o vůbec nejrozšířenější z klávesnic pro dotykové obrazovky. Nabízí vše podstatné, ale zároveň nic zbytečného navíc. Výborný slovník, povedené rozložení či šikovné možnosti přizpůsobení. Nechybí samozřejmě ani zadávání textu tahem, což je dnes velmi populární. Navíc je k dispozici zcela zdarma.

Z našeho pohledu je populární především díky propracovanému slovníku, kterým poráží většinu konkurence. V ostatních ohledech (přizpůsobení či design) ji totiž spousta konkurentů převyšuje.

SwiftKey Keyboard
SwiftKey Keyboard
Developer: SwiftKey
Price: Free

Fleksy – klávesnice, která na to jde jinak

Při svém zkoušení rozhodně nesmíte vynechat klávesnici Fleksy. Ta sice na první pohled působí trochu obyčejně a možná hned speciální funkce neobjevíte. Hlavní silou je ale používání gest – tahy prsty nahoru a dolů měníte navrhovaná slova, tahem do stran pak přidáváte mezery či mažete. Český slovník a predikce je navíc na skvělé úrovni, což celý proces psaní značně ulehčuje. Ale hlavně – pokud se vy ani klávesnice napoprvé do kýženého slova nestrefíte, oprava je velmi snadná. Většinou jeden tah směrem dolů.

Klávesnice je také v češtině a rozhodně její vyzkoušení doporučujeme. Zpočátku nebudete na gesta zvyklí a budete se snažit o zadávání starým způsobem, po troše zvyku se ale z klávesnice Fleksy stává skvělý pomocník.

Fleksy- Emoji & gif keyboard app
Fleksy- Emoji & gif keyboard app

Chrooma Keyboard – barevný společník

Poněkud neznámá klávesnice, ale o to více potěší. Chrooma Keyboard útočí hlavně svou barevnou hravostí. Barva celé klávesnice se mění v závislosti na spuštěné aplikaci. Pokud je tedy například Google Keep laděn do žluta, klávesy budou stejné barvy. A co zelená u Pubtranu? Černá ve Spotify? A tak bychom mohli pokračovat.

Klávesnice ovšem neztrácí ani v jiném ohledu – nabídne příjemné rozložení, český slovník a predikci či možnost psaní tahem. V základní verzi je rovněž k dispozici zcela zdarma, a tak nebrání barevné klávesnici dát alespoň šanci.

Ginger Keyboard – klávesnice na doporučení Googlu

Tento zajímavý počin označil samotný Google jako jednu z nejlepších aplikací pro rok 2015. A zdá se že po právu. Ginger Keyboard nás zaujala především díky svému rozložení – klávesy jsou skutečně obrovské, díky čemuž se při psaní dobře hledají. Dá se samozřejmě rovněž zobrazit separátní řádek s číslicemi, což ocení spousta uživatelů. Bonusem je pak rychlý přístup k libovolným aplikacím či několik miniher, které zkrátí nudu. Samozřejmostí je pak český slovník a predikce a cenovka, která zůstává na 0 Kč.

Hacker’s Keyboard – klávesnice pro fajnšmekry

Poslední klávesnicí je Hacker’s Keyboard, kterou většina z nás potřebovat nebude, přesto má na trhu aplikací nesmírně důležité místo. Slouží totiž převážně pro uživatele, kteří se skrze mobilní telefony připojují k počítači. Nabízí totiž spoustu funkčních kláves, které běžným klávesnicím chybí. Zmiňme například plnohodnotné šipky, CTRL, ALT, SHIFT, ESC či tlačítko “Windows”. Díky tomu lze mobilní telefon proměnit v mocnou ovládací konzoli pro jiná zařízení. Stejně jako zbylé klávesnice v našem výběru, i Hacker’s Keyboard je k dispozici zdarma.

5 klávesnic z Google Play - Hacker’s Keyboard

Hacker's Keyboard
Hacker's Keyboard
Developer: Klaus Weidner
Price: Free

Jakou z klávesnic pro mobilní telefon používáte vy?

 

Komentáře

LukiDrifti

11.5.2016 7:37

TouchPal.😊😊

Michal Čorňák

11.5.2016 8:23

Klávesnice Flash keyboard by stála taky za povšimnutí 😉

mako209

11.5.2016 8:46

Jen dvě připomínky.
Kdo má Google app a Google lancher, tak odistalací updatu a opakobaný update vám přinese novou kartu počasí. Do vyhledávání pak napište weather /počasí/ např. Praha. je tam i odkaz na plochu.
Vyšel Whatssppp pro Windows. https://blog.whatsapp.com/10000621/P%C5%99edstavujeme-aplikaci-WhatsApp-pro-po%C4%8D%C3%ADta%C4%8De?

Trip

Trip 0

11.5.2016 8:54

Už zase nefungují komentáře přes aplikaci SvětAndroida. Můžete s tím něco udělat?

Jox

11.5.2016 8:54

Perfect Keyboard Pro
Sice má svoje mouchy, ale pro mě i několik zásadních výhod.
Např. Komplet CZ rozložení a široké možnosti nastavení.
Nevýhodou je český slovník, ale ten nepoužívám.

ondrejkovic

11.5.2016 8:54

Hacker`s Keyboard používám už léta na tabletu a díky tomu ho lze využít skoro stejně plnohodnotně, jako notebook. Používám ho od druháku na VŠ skoro na všech přednáškách a seminářích (už 3 roky) a jen málokdy jsem pocítil potřebu použíto notebook (a nebylo to kvůli klávesnici).

MartinK.

11.5.2016 9:54

Smart Keyboard Pro
je pro mě ta nejlepší plné rozložení českých znaků mnoho nastavení, má prostě všechno a to jsem jich vyzkoušel mnoho.

SeppWinkler

SeppWinkler 5

11.5.2016 13:49

Používam Swype a som maximálne spokojný, nemenil by som.

Lynx

11.5.2016 14:02

Hacker’s Keyboard používám ji několik let a nedám na ni dopustit…..

febrik

11.5.2016 14:52

Taky můžu doporučit Smart Keyboard Pro, pro pohodlný psaní bez využití predikce (já to prostě nemám rád), je ideální klávesnice s full cz layoutem a Smart Keyboard Pro je jedna z mála, která jím disponuj. Sice u ní nejsou na výběr stovky vzhledů, ale za to má široké možnosti voleb a funkci záloh nastavení.

Jan Méner

11.5.2016 15:19

Jedině Smart Keyboard Pro

ElGribo

11.5.2016 21:23

Nepotřebuju predikci a tak jsem si kdysi zamiloval Thumb Keyboard, zejména kvůli množství nastavení, z nichž nejzásadnější je možnost nadefinovat různé layouty pro landscape a portrait orientaci founu….takže na šířku mám plnohodnotnou klávesnici (na výběr je několik layoutů vč. módu pro dva palce s mezerou uprostřed, kam palce nedosáhnou :-) a po otočení na výšku takovou tu běžnou mobilní. Bohužel už pár let vývojář neupdatoval :-( Nevíte někdo, zda některá z aktuálních pokročilých klávesnic nabízí stejnou funkcionalitu?

Orbit09

11.5.2016 21:25

Já bych doporučil Klávefnifi Fofola

Jimbo Slinger

12.5.2016 7:55

Za mne nejlepsi klávesnice je swype. Mam zakoupeno plnou verzi a naprostá spokojenost

Peter Fejfar

12.5.2016 8:56

Blackberry klávesnica pre android. Navrhované slovo sa zobrazuje priamo nad písmenom a nie nad klávesnicou – stačí ho len prstom vyhodiť. Je to rýchlejšie ako prehmatávanie nad klávesnicu.

Georg

12.5.2016 11:59

Hackers keyboard je nějaká divná. Používám jí léta, ale od note 3 se po zmáčknutí objeví jen úzký proužek uprostřed tlačítka což snižuje citlivost a přesnost. Škoda je je od začátku bez updatu… zdá se, že už je to mrtvá aplikace, přitom nemá konkurenci..

bkf1

12.5.2016 16:01

THUMB KEYBOARD!!! Hodně dlouho neaktualizovaná, ale ona to vůbec nepotřebuje, je pořád perfektní :)

RSS (komentáře k článku)