5 klávesnic z Obchodu Play, které musíte vyzkoušet

5 klávesnic z Google Play

Psaní na mobilním telefonu je denní záležitostí. Kterou z klávesnic ale vybrat? Pojďme se podívat na 5 povedených klávesnic z Google Play, které byste měli rozhodně vyzkoušet.

SwiftKey – královna psaní na mobilním telefonu

Nejspíše každý uživatel, který se rozhodl zaměnit svůj stávající způsob zadávání textu, narazil při pátrání po alternativách na SwiftKey. Jedná se totiž o vůbec nejrozšířenější z klávesnic pro dotykové obrazovky. Nabízí vše podstatné, ale zároveň nic zbytečného navíc. Výborný slovník, povedené rozložení či šikovné možnosti přizpůsobení. Nechybí samozřejmě ani zadávání textu tahem, což je dnes velmi populární. Navíc je k dispozici zcela zdarma.

Z našeho pohledu je populární především díky propracovanému slovníku, kterým poráží většinu konkurence. V ostatních ohledech (přizpůsobení či design) ji totiž spousta konkurentů převyšuje.

Microsoft SwiftKey Keyboard
Microsoft SwiftKey Keyboard

Fleksy – klávesnice, která na to jde jinak

Při svém zkoušení rozhodně nesmíte vynechat klávesnici Fleksy. Ta sice na první pohled působí trochu obyčejně a možná hned speciální funkce neobjevíte. Hlavní silou je ale používání gest – tahy prsty nahoru a dolů měníte navrhovaná slova, tahem do stran pak přidáváte mezery či mažete. Český slovník a predikce je navíc na skvělé úrovni, což celý proces psaní značně ulehčuje. Ale hlavně – pokud se vy ani klávesnice napoprvé do kýženého slova nestrefíte, oprava je velmi snadná. Většinou jeden tah směrem dolů.

Klávesnice je také v češtině a rozhodně její vyzkoušení doporučujeme. Zpočátku nebudete na gesta zvyklí a budete se snažit o zadávání starým způsobem, po troše zvyku se ale z klávesnice Fleksy stává skvělý pomocník.

Fleksy fast emoji keyboard app
Fleksy fast emoji keyboard app

Chrooma Keyboard – barevný společník

Poněkud neznámá klávesnice, ale o to více potěší. Chrooma Keyboard útočí hlavně svou barevnou hravostí. Barva celé klávesnice se mění v závislosti na spuštěné aplikaci. Pokud je tedy například Google Keep laděn do žluta, klávesy budou stejné barvy. A co zelená u Pubtranu? Černá ve Spotify? A tak bychom mohli pokračovat.

Klávesnice ovšem neztrácí ani v jiném ohledu – nabídne příjemné rozložení, český slovník a predikci či možnost psaní tahem. V základní verzi je rovněž k dispozici zcela zdarma, a tak nebrání barevné klávesnici dát alespoň šanci.

Chrooma Keyboard - RGB & Emoji
Chrooma Keyboard - RGB & Emoji

Ginger Keyboard – klávesnice na doporučení Googlu

Tento zajímavý počin označil samotný Google jako jednu z nejlepších aplikací pro rok 2015. A zdá se že po právu. Ginger Keyboard nás zaujala především díky svému rozložení – klávesy jsou skutečně obrovské, díky čemuž se při psaní dobře hledají. Dá se samozřejmě rovněž zobrazit separátní řádek s číslicemi, což ocení spousta uživatelů. Bonusem je pak rychlý přístup k libovolným aplikacím či několik miniher, které zkrátí nudu. Samozřejmostí je pak český slovník a predikce a cenovka, která zůstává na 0 Kč.

Ginger Keyboard - Emoji, GIFs
Ginger Keyboard - Emoji, GIFs

Hacker’s Keyboard – klávesnice pro fajnšmekry

Poslední klávesnicí je Hacker’s Keyboard, kterou většina z nás potřebovat nebude, přesto má na trhu aplikací nesmírně důležité místo. Slouží totiž převážně pro uživatele, kteří se skrze mobilní telefony připojují k počítači. Nabízí totiž spoustu funkčních kláves, které běžným klávesnicím chybí. Zmiňme například plnohodnotné šipky, CTRL, ALT, SHIFT, ESC či tlačítko “Windows”. Díky tomu lze mobilní telefon proměnit v mocnou ovládací konzoli pro jiná zařízení. Stejně jako zbylé klávesnice v našem výběru, i Hacker’s Keyboard je k dispozici zdarma.

5 klávesnic z Google Play - Hacker’s Keyboard
Hacker's Keyboard
Hacker's Keyboard

Jakou z klávesnic pro mobilní telefon používáte vy?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)