Klávesnice Chrooma: velká aktualizace na verzi 3.0

Chrooma Keyboard

Alternativní klávesnice pro Android Chrooma Keyboard přináší v nové verzi 3.0 gesta, témata a adaptivní barvy, integraci Google Now, akční panel a další novinky.

Gesta v klávesnici Chrooma Gesta v klávesnici Chrooma

Výběr alternativních klávesnic v Obchodě Play je skutečně široký, proto se jejich tvůrci musí snažit, aby jejich dílko v silné konkurenci nezapadlo. Jednou z aplikací, která se snaží najít své místo na slunci, je Chrooma. Nová verze 3.0 naznačuje, že do boje hodlá vytáhnout s plnou parádou.

Chrooma Keyboard – Official Video Preview

Chrooma Keyboard - Official Video Preview

Není pochyb o tom, že v mnoha směrech autoři této klaviatury napodobují Klávesnici Google, nicméně řadu věcí implementují v poněkud “dotaženější” podobě. Například gesta pro výběr textu vypadají velice použitelně, stejně jako rychlá aktivace vyhledávání v Google Now. Další příjemnou odlišností je úprava barev klávesnice s ohledem na to, jakou aplikaci právě používáte.

Z novinek Chrooma Keyboard verze 3.0 jmenujme také režim psaní jednou rukou, zlepšení predikce, výběr vzhledu smajlíků, podporu psaní ve více jazycích, nebo třeba přizpůsobitelný panel akcí, který může být použit pro čísla, nedávné smajlíky, kopírování a vkládání slov nebo písmen.

Co přináší Chrooma Keyboard 3.0?

Podívejme se nyní na oficiální seznam provedených změn (“changelog”):

  • Integrace s Google Now.
  • Navrhování dalších slov a zlepšená predikce.
  • Vylepšení v oblasti gest.
  • Nově provedená sekce nastavení.
  • Přepracovaná stránka s emotikonami a noví smajlíci.
  • Akční řada kláves s možnosti přizpůsobení.
  • Tahem doleva smažete slovo, tahem vzhůru vše.
  • Přetažením prstu po mezerníku můžete posouvat kurzor.
  • Možnost nastavení barvy stopy při psaní tahem.
  • Dva nové styly klávesnice.

Klávesnice Chrooma je ke stažení zdarma s většinou dostupných možností. Za odemknutí různých prémiových funkcí však budete muset zaplatit. 57 MB velká aplikace dosud zaznamenala více než sto tisíc instalací a v Obchodě Play má průměrnou známku 4,4. Názor spokojených uživatelů zastupuje například Tomáš Jakubčin, který k pěti uděleným hvězdičkám napsal komentář: “Perfektní aplikace, jednoduchá, pěkná, rychlá… Jen škoda, že některé docela základní funkce (hlavně v oblasti nastavení) jsou placené.”

Chrooma Keyboard - RGB & Emoji Keyboard Themes
Chrooma Keyboard - RGB & Emoji Keyboard Themes

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)