TOPlist

Kingston představil microUSB flešku 3.0 a paměťovou kartu microSDHC

3DataTraveler_microDuo_3_DTDUO3-cellphone_laptop

Není tomu tak dávno, co společnost Kingston vstoupila na trh USB OTG flash disků s modelem Data Traveler microDuo 2.0 s kompaktními rozměry. Netrvalo dlouho a Kingston si pro nás přichystal druhou řadu těchto flešek, ale tentokrát se standardem USB 3.0, který rapidně navýší datový přenos.

Kingston DataTraveler_microDuo_3

Flash disk disponuje dvěma výstupy. Na jedné straně nalezneme rychlé USB 3.0 a na straně druhé microUSB pro připojení k telefonu. Aby však telefon „flešku“ rozeznal, musí disponovat specifikací USB On-The-Go. Více o tomto tématu si můžete přečíst v naší recenzi, kde jsme otestovali současné USB OTG flash disky. Kingston DataTraveler 3.0 si budete moci pořídit v kapacitách 16 GB, 32 GB a 64 GB s pětiletou zárukou.

Kingston

Kingston, coby jeden z největších výrobců paměťových produktů na světě, ale nezůstal jen u flash disků. Druhým představeným produktem je paměťová karta microSDHC/SDXC UHS-I 90R/45W třídy 10. Nová paměťová karta, která rozšíří vaše úložiště v telefonu, disponuje vysokými rychlostmi přenosu dat – 90 MB/s pro čtení a 45 MB/s pro zápis. Výrobce uvádí, že s touto kartou není problém natáčet videa ve Full HD nebo například streamovat multimédia v reálném čase. Karta se bude taktéž prodávat ve více variantách, a to 16 GB, 32 GB a 64 GB s doživotní zárukou. Ceny obou produktů prozatím nebyly zveřejněny.

Co říkáte na nový trend USB OTG „flešek“? Vítáte je, nebo byste raději zůstali u paměťových karet?

Zdroj: TZ.

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)