Kia Remoto umožňuje ovládat auto z chytrého telefonu

kia_remoto_ico

Ruská divize Kia Motors představila systém dálkového ovládání automobilu Kia Remoto, který vznikl ve spolupráci s ruskou firmou bright box a je prvním svého druhu na ruském automobilovém trhu. Systém je k dispozici pro instalaci na celou aktuální nabídku modelů u všech prodejců značky Kia v Rusku od 1. prosince.

Systém má dvě části – modul, který se instaluje přímo do vozu, a mobilní aplikaci, kterou si majitel stáhne do chytrého telefonu (k dispozici je i verze pro Android). Mobil pak funguje jako “dálkové ovládání”, nabízející nejčastěji používané a praktické funkce, vybrané na základě zpětné vazby od zákazníků.

9bd83a03a6a0153db5b31075dfd183f5?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Uživatel tak odkudkoli, kde je mobilní síť, může získat informace o tom, kde se vozidlo nachází, údaje z jeho systémů a má také možnost vůz vzdáleně ovládat. Praktické využití je například při hledání zaparkovaného auta na velkých parkovištích, kdy díky integrovanému GPS modulu v telefonu snadno zjistíte, kterým směrem se vydat.

Při odjezdu do práce můžete usednout do předem vyhřátého interiéru – jednou z funkcí Kia Remoto je totiž dálkové startování motoru a nastavení požadované teploty v prostoru pro cestující. Na dálku lze také zkontrolovat stav systémů auta i vzdáleně ovládat zámky dveří.

Systém se plně integruje se standardním alarmem, takže v případě vniknutí nebo zaznamenání nárazů bude majitel okamžitě informován. Kia Remoto je také schopen detekovat a předávat majiteli informace o pohybu vozidla, pokud ho například půjčí přátelům či příbuzným, nebo upozornit řidiče v případě překročení rychlosti či vjetí do zákazu vjezdu.

Kia Remoto lze nainstalovat do jakéhokoli vozu Kia za cenu 6 845 rublů, tedy v přepočtu za asi 4 200 Kč. Další informace můžete získat na oficiálním webu www.myremoto.ru.

Zdroj: Hi-Tech.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek