Menu

S aplikací KeepScreen už vás nebude rozčilovat zhasínající displej

Na většině telefonů a tabletů je nastaven limit pro zhasnutí podsvětlení obrazovky v době nečinnosti na 30 sekund. Někomu stačí kratší interval, jiný zase potřebuje více času, nicméně asi každého dokáže naštvat, když mu obrazovka zhasne uprostřed rozečteného článku.

S aplikací KeepScreen už vás nebude rozčilovat zhasínající displej

S aplikací KeepScreen už vás nebude rozčilovat zhasínající displej

Samsung to vyřešil vlastní aplikací Smart Stay, která prostřednictvím přední kamery sleduje oči uživatele a v případě, že se dívá, zabrání zhasnutí displeje. Existují i alternativní aplikace, napodobující tuto funkci, případně řešící řízení podsvětlení jiným způsobem – například podle náklonu či pohybu zařízení. Proč to ale dělat složitě, když stejného výsledku dosáhnete i jednodušší cestou s aplikací KeepScreen?!

Samsung vyřešil zhasínání obrazovky aplikací Smart Stay

Samsung vyřešil zhasínání obrazovky aplikací Smart Stay

Co KeepScreen slibuje?

KeepScreen je ve své podstatě velmi jednoduchý nástroj, takže ani popisek v Obchodě Play není zbytečně dlouhý. Autoři v první řadě zdůrazňují, že poskytují plnohodnotnou verzi programu zcela zdarma. Následně vysvětlují, že KeepScreen zabraňuje zhasnutí displeje, pokud je aktivní některá z uživatelem vybraných aplikací. To se může hodit například při prohlížení pošty, surfování, čtení článků a elektronických knih.

Jak KeepScreen funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 2.0.0 jsme nainstalovali na redakční Samsung Galaxy SIII s alternativní ROMkou CyanogenMod 11.0 M9 (Android 4.4.4). Po spuštění okamžitě uvidíte velmi prosté uživatelské rozhraní, zavánějící několik let starými designovými trendy.

Uživatelské rozhraní aplikace KeepScreen

Uživatelské rozhraní aplikace KeepScreen

Celkem je k dispozici pět položek:

 • Applications – zde vyčkáte na vypsání seznamu aplikací. Následně klepnutím označíte ty, při jejichž běhu nemá telefon zhasínat obrazovku. U takto vybraných programů se změní barva písma z bílé na zelenou. Seznam opustíte stiskem tlačítka Zpět.

  Seznam aplikací v telefonu či tabletu

  Seznam aplikací v telefonu či tabletu

  U zeleně označených programů nezhasne displej

  U zeleně označených programů nezhasne displej

 • Start / Stop Service – spustí respektive zakáže službu, starající se o běh aplikace KeepScreen na pozadí. O stavu budete informováni plovoucím textem Service stopped (služba je zastavena a KeepScreen tak nebude fungovat) respektive Service started (služba je spuštěna a KeepScreen funguje).
 • Notification – povolíte-li tuto možnost (varianta ON), bude při spuštění aplikace, na kterou se vztahuje pravidlo o nezhasínání obrazovky, zobrazena ikona červené lampičky v oznamovací oblasti. V opačném případě se tato ikona zobrazovat nebude.

  Ikona v oznamovací oblasti

  Ikona v oznamovací oblasti

  Ikona v oznamovací oblasti

  Ikona v oznamovací oblasti

  Ikona v oznamovací oblasti

  Ikona v oznamovací oblasti

 • Luminosity – význam této položky nám zůstal utajen.
 • Help – stručná textová nápověda.

  stručná textová nápověda

  stručná textová nápověda

  stručná textová nápověda

  stručná textová nápověda

Princip nastavení je tedy jednoduchý:

 • Nastavte v systémovém nastavení dobu zhasínání obrazovky na 30 sekund nebo méně, dle vašich preferencí (čím kratší doba, tím déle vám vydrží nabitá baterie).
 • Spusťte KeepScreen a v sekci Applications vyberte programy, při jejichž běhu nemá být displej zhasínán.
 • Nastartujte volbou Start / Stop service službu KeepScreen.
 • Vyzkoušejte, zda vše funguje, tak, že otevřete jednu ze zvolených aplikací a ověříte, že displej při jejím běhu nezhasíná.

Resumé

Upřímně řečeno: aplikace je ve své podstatě tak jednoduchá, že bychom si ji uměli představit jako nativní součást operačního systému, když už ne v oficiálních, tak alespoň v alternativních ROMkách. Problém zhasínání obrazovky lze navíc, jak jsme ostatně naznačili v úvodu, řešit i jinými způsoby: ať už sledováním očí uživatele, pohybu a náklonu telefonu, nebo pomocí automatizačních aplikací typu Tasker. KeepScreen ale přichází s nejjednodušším řešením, jaké si umíme představit – prostým seznamem programů, při jejichž běhu se podsvětlení displeje po vypršení nastaveného intervalu nezhasne.

Instalačka programu KeepScreen je velká pouhých 164 KB a zatím si ji stáhlo více než sto tisíc uživatelů. Průměrné hodnocení známkou 4,4 naznačuje, že ve většině případů funguje bez problémů. Instalovat můžete na zařízení s Androidem 1.5 a vyšším.

Jeden z uživatelů, který dal tomuto programu maximální hodnocení, napsal do komentáře: “Dělá, co má. Prostě podrží v předem zvolených aplikacích rozsvícený telefon. Někdy se opravdu velmi hodí.” Další pak dodává: “Po upgradu na Android 4 mi už nefunguje. SG Note. Vyřešeno aplikací NO SCREEN OFF.”

KeepScreen (now free)
KeepScreen (now free)
Developer: AxDroid LLC
Price: Free
 

Komentáře

LukaS

z aplikace
21.8.2014 12:51

telefon přeci nejdřív ztlumí jas a až potom zhasne..To je problém se dotknout displeje a číst dál?další trapný lákadlo od samsungu který akorát žere baterku a je úplně k ničemu..jako většina ,,vychytávek” od samsungu.

Ferovic

Ferovic

21.8.2014 12:54

pouzivam uz hodne dlouho No Screen Off ….vyhovuje mi ze ma prakticky widget, bezi v nastrojove liste i s moznosti zapinani a vypinani a neni nutno nastavovat konkretni aplikace pro ktere je aktivni. Pri moji praci prepinam totiz casto mezi 3-4 aplikacemi a jeste k tomu pisu S-Penem. asi bych zatim za Vami predstavenou App nemenil

Boos

z aplikace
21.8.2014 13:09

IMHO je na toto nejlepší appka Gravity Screen.
Umí i automaticky odemknout/zamknout telefon při vyndání s kapsy, nebo vložení do kapsy. Vše díky proximity senzoru a gyroskopu/accelerometru. Kupodivu ani vůbec nekonzumuje baterii.

dawidececk

21.8.2014 13:21

Boos: Ale papá :P

Stileth

Stileth 0

z aplikace
21.8.2014 13:39

Na tohle používám aplikaci Screebl

Libor Foltýnek

21.8.2014 13:49

Asi bych ocenil spíš možnost to pro vybrané aplikace prodloužit, ale úplné zakázání vypínání displeje mně přijde jako cesta do pekel

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

21.8.2014 14:05

Ferovic:
No Screen Off jsem neznal, díky za tip.

Boos:
Gravity Screen je super, mám odzkoušeno a doporučuji.

dawidececk:
Máte takovou zkušenost? Já rozdíl nepoznal.

Stileth:
Co všechno Screebl umí? Tu taky neznám :(

Libor Foltýnek:
To máte naprostou pravdu, to bych ocenil taky :)

Stanley099

Stanley099

21.8.2014 14:17

S4 to má natívne, netreba žiadne kktiny

kuba

kuba

21.8.2014 14:40

LukaS: Není to žádné trapné lákadlo, Samsung už to má na telefonech s Androidem dlouho a na něco, co už tu je dlouho, nikoho v dnešní době nenalákáte, jen konkurence je nějaký ten rok pozadu. Rychlejšího vybíjení baterie jsem si nevšiml a k ničemu to není, protože to funguje.

cardi

21.8.2014 15:31

Samsung vlastnim a s tou funkci jsem max spokojeny a keci typu ze je to zbytecna funkce at si nekdo strci do … njn hateru tu je fura

Kosi

21.8.2014 15:53

Nějak nechápu, proč by mne měla sledovat kamera a nebo proč bych měl do telefonu cpát další aplikaci. Vždyť si mohu nastavit v telefonu delší dobu a nebo aby se displej nevypínal a když telefon odkládám, tak ho normálně vypnu tlačítkem.

Boos

z aplikace
21.8.2014 16:44

Problém s řešením od Samsungu je ten, že nefunguje za špatného osvětlení. Při večerním čtení v posteli nefunguje, protože vás kamera prostě nevidí.

Boos

z aplikace
21.8.2014 16:46

dawidececk: tak jestli je pro tebe 3% z celkové spotřeby hodně, tak to pak ano.

Martin Novotný

z aplikace
21.8.2014 17:07

vsak tuto funkci uz ma snad kazdy lepsi android tel. primo v systemu ne? Tak na co dalsi “uzrane misto RAM” a baterie…

dawidececk

z aplikace
21.8.2014 19:44

Můj komentář měl být k jinému článku :D
mimochodem, všichni tu řeší jak na vás kamera kouká.. Nekouká, jen v předvolených aplikacích prostě aplikace zabrání vypnutí displaye, toť vše.

jumbo78

z aplikace
21.8.2014 20:38

Už dávno to mám řešeno přes Tasker, který už používám velmi dlouho jako komplexní nástroj. Toto je velmi zajímavá jednoúčelová varianta

Verny

verny 0

z aplikace
21.8.2014 22:39

Kosi:
Nic tě nesleduje. Občas mrkne očko a když vidí že koukám na displej tak ho prostě nezhasne. Fungovalo mi to dobře na S3 a i na Note 2 jsem spokojen.

LukaS:
Není to žádné lákadlo, ale chápu že ty jsi na Samsung alergickej. ☺

Xender

Xender 0

z aplikace
22.8.2014 8:25

U G2 je možnost rozsvíceného displaye na neomezený čas standardem

LukaS

z aplikace
22.8.2014 9:48

verny: nemám rád když mě někdo oblbuje…samsung je telefon pro širokou veřejnost která tomu moc nerozumí…už jenom ta křiklavá reklama všude…zamrzá vám to telefon? kupte si S5 :D komedie…dobrá značka nepotřebuje tak velkou reklamu protože jsi ji zákazník najde sám.

Flegy

Flegy

24.8.2014 15:16

Kdysi jsem používal applikaci Screen Off. Ale poslední dobou mě přijde úplně nejlepší nastavit displey tak aby se nevypínal + aplikace Gravity Screen. Prostě když dám mobil do kapsy, sám se zhasne, když ho vyndám, rozsvítí se. Když mobil potřebuju jen odložit, položím ho displeyem k desce stolu a displey se zhasne. Nějaké automatické zhasínání po nastaveném čase mi přijde naprosto zbytečné.

RSS (komentáře k článku)