KeepSafe: Skryjte své fotografie před zvedavci

keepSafe

Možná se vám již někdy stalo, že se někdo z vašich přátel chtěl podívat na váš smartphone. Nejčastěji se to stává, když si pořídíte nový přístroj. Stát se to ale může i tehdy, pokud si někdo sprostě půjčí váš smartphone bez vašeho vědomí. Takoví „návštěvníci“ vašeho smartphonu často zabrousí do vaší fotogalerie. Zatímco většina pořízených fotek je naprosto neškodná, naše galerie často obsahují i fotky, které nejsou určeny cizím očím. Ano, jednou možností je telefon nepustit z ruky a nikomu ho nepůjčit. Sami ale jistě víte, že v praxi je to poměrně obtížné. Naštěstí existuje řešení v podobě aplikací, které fotky skryjí před nežádoucími hosty, popřípadě určité části galerie zašifrují. Jednou z takových aplikací je i KeepSafe a právě na tu se teď spolu podíváme.

Když fotky potřebují bezpečí

KeepSafe funguje jako trezor, který je určen pro uschování vašich citlivých fotografií na Androidím tabletu nebo smartphonu. Aplikace se používá doslova jako trezor – fotky do ní vložíte, zaheslujete a rovnou vytvoříte zálohu trezoru v soukromém cloudu. Je to jednoduché! Podívejme se tedy na postup, jakým své fotky můžete před zvědavci ukrýt.

1. Stáhněte si aplikaci KeepSafe Vault

Aplikace KeepSafe Vaut je v Obchodě Play ke stažení zdarma. Pokud ale budete chtít zpřístupnit pokročilejší funkce, měsíčnímu paušálu se nevyhnete.

Private Photo Vault - Keepsafe
Private Photo Vault - Keepsafe

2. Postupujte podle pokynů aplikace

Po instalaci postupujte podle pokynů, které po vás bude aplikace žádat. Na konci toho procesu budete vyzváni k zadání PINu. Ujistěte se, že heslo je snadno zapamatovatelné, ale zároveň není příliš jednoduché (jako například „0000“ nebo „1234“).

3. Přidejte fotografie

Fotografie, které potřebujete před zvědavci skrýt, ukryjete poměrně jednoduše. Zajděte do své fotogalerie, vyberte fotky, kterých se trezor týká a sdílejte je do aplikace KeepSafe. Tím dojde k jejich odstranění z běžné galerie a přesunutí do trezoru.

4. Zálohujte trezor do cloudu (volitelné)

Jednou z vychytávek, které dovoluje i bezplatná verze aplikace, je zálohování trezoru do cloudu. Pokud nechcete své fotky svěřovat nějakému cloudu, rozhodně nemusíte (stačí funkci po prvním spuštění vypnout). Pro někoho to ale může být užitečná funkce, díky které zabrání ztrátě takto citlivých fotografií.

Aplikace KeepSafe má i vlastní fotoaparát, který fotí rovnou do trezoruAplikace KeepSafe má i vlastní fotoaparát, který fotí rovnou do trezoru

Aplikace KeepSafe Vault je při nejmenším hodně zajímavým počinem. Její bonusové funkce získáte spolu s měsíčním předplatným, které činí 4,99$ (asi 125 Kč). Částka to není zanedbatelná, ale není ani příliš vysoká. Za její zaplacení pak dostanete funkce jako možnost vytvoření falešného PINu, abyste u zvědavců docílili dojmu, že se jim zabezpečení podařilo prolomit. Díky tomu můžete zůstat klidní, protože po tomto kroku už nikoho nenapadne zkoušet aplikaci dál prolamovat. Další možností je pak zamaskování aplikace pod ikonu nějaké užitečné aplikace. Skutečná ikona pak může spustit alarm, který vás bude informovat o pokusu o prolomení a špatně zadaných PINech.

A nyní když už víte, jak své fotky skrývat před očima zvědavců, můžete si klidně oddechnout. Nyní se již do vašich citlivých fotek nikdo cizí nepodívá. Pro jistotu se ujistěte, že vámi ukryté fotografie se v galerii již nezobrazují (aplikací pro galerie je spousta a teoreticky nemusí vždy pracovat správně).

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)