Kalkulačka Google v nové verzi zobrazuje postup výpočtu

kalkulacka-google-v-nove-ve

O aplikaci Kalkulačka z dílny Googlu se určitě nedá říci, že by jí vyhledávací gigant věnoval nějakou velkou pozornost. Předposlední aktualizace na verzi 7.1.1 proběhla v říjnu loňského roku a od té doby se nic dalšího kolem tohoto programu neudálo. Až včera se objevila zpráva, že je k dispozici Kalkulačka Google v nové verzi. Podívejme se, co umí nového.

Je pravdou, že na poli kalkulaček pro Android asi nejde vymyslet něco vysloveně revolučního. Jde spíše o přidávání funkcí a úpravy vzhledu, který bude vyhovovat zvolené cílové skupině. Kalkulačka Google v nové verzi přidává dlouho očekávanou funkci zobrazení historie výpočtu. Abyste tuto novinku mohli vyzkoušet, budete potřebovat nejnovější verzi 7.2. V ní stačí potáhnout směrem dolů kdekoliv uvnitř bílého pole pro výpočty. Tím zobrazíte přehled všech výpočtů, kroků a mezivýsledků, které jste zadali.

Pokud z nějakého důvodu chcete smazat postup výpočtu, provedete to v sekci Historie. Zde v kontextové nabídce zvolíte možnost Smazat. Pak ještě budete muset potvrdit, že chcete vymazat historii a paměť.

Dalším rozdílem verze 7.2 proti předchozí 7.1.1 je posun barvy číslic v poli pro výpočty od původní šedé směrem k černé.

Kde stáhnout aplikaci Kalkulačka Google v nové verzi?

Aktualizace na verzi 7.2 je postupně uvolňována jako standardní OTA update přes Obchod Play. Na redakčním telefonu s Androidem 6.0.1 jsme však ještě v úterý ráno měli k dispozici pouze verzi 7.1.1. Nezbývá tedy než počkat několik hodin až dnů, než bude aktualizace dostupná.

Pokud se vám čekat nechce, můžete si instalační balíček stáhnout ze serveru APKMirror. V takovém případě je však nutné povolit instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran. 1,1 MB velký instalační soubor je podepsán Googlem a inovuje stávající aplikaci. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

Calculator
Calculator
Jakou další funkci byste v aplikaci Kalkulačka Google viděli?

Zdroje: 9to5google.com, androidpolice.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

family link google

Co je Google Family Link a jak ho nastavit?

Články Jakub Kárník Jakub Kárník
3 min. uložit na později

Komentáře (6)