Nový Kalendář Google 5.0 pro Android ke stažení

kalendar_ico2

Včera jsme informovali, že Google vydává nový Kalendář pro Android ve stylu “Material” s tím, že aktualizace na nejnovější verzi by se uživatelé měli dočkat v průběhu následujících týdnů (v Obchodě Play verze 5.0 zatím stále není).

Ve článku jsme zmínili také některé důležité změny, mezi které, kromě nového vzhledu ve stylu “Material”, patří:

  • Využijte každý den naplno. S novou aplikací Kalendář Google nemusíte trávit tolik času plánováním a můžete si každý den užívat naplno.
  • Přehledné zobrazení. V plánovacím zobrazení najdete své události přehledně uspořádané a doplněné o obrázky a mapy. Snadno tak zjistíte, co vás čeká a na co se připravit.
  • Události z Gmailu se automaticky přidávají do vašeho Kalendáře – když dostanete e-mail o určité události, jako například o koncertu, letu nebo rezervaci hotelu či restaurace, daná událost se automaticky přidá do vašeho kalendáře.
  • Díky různým zobrazením můžete snadno plánovat – lze jednoduše přepínat mezi zobrazením pro určitý týden, nebo den a snadno tak zjistíte, kdy máte volno a kdy ne.
Nový Kalendář v designu Material Nový Kalendář v designu Material

Nový Kalendář v designu Material Nový Kalendář v designu Material

Nový Kalendář v designu Material Nový Kalendář v designu Material

Těšit se tedy můžete na podporu fotografií městských panoramat a destinací, map, spolupráci s Gmailem a Chytrými kartami Google (“Google Now”), zobrazení aktuálního dne či pětidenní pohled na telefonech a týdenní a měsíční náhled na tabletech. Redesignu se dočkal i widget na domovskou obrazovku.

Tabletové rozložení Kalendáře Tabletové rozložení Kalendáře

V noci na dnešek se na webu objevil instalační balíček nového Kalendáře Google. Ačkoli první zprávy hovořily o tom, že update se bude týkat výhradně zařízení s Androidem 4.1 a novějším, uniklý soubor lze dle zahraničních zdrojů instalovat i na telefony a tablety s Androidem 4.0.3 a vyšším.

K instalaci aplikace tímto způsobem je v systémovém nastavení nutné povolit instalování programů ze zdrojů třetích stran. Je také vhodné si uvědomit, že se jedná o neoficiální kanál, se všemi možnými riziky, jež s tímto faktem mohou souviset. Velikost souboru je 18,9 MB.

The new Google Calendar app for Android and iPhone

The new Google Calendar app for Android and iPhone

Zdroje: Phandroid, AndroidGuys, AndroidSPIN, Android Headlines, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)