Google vydává nový Kalendář pro Android ve stylu “Material”

kalendar_ico

Kalendář Google dostává zásadní aktualizaci, která mění jeho vizuální stránku a přidává řadu funkcí, jejichž cílem je zvýšení efektivity práce. Aktualizace je dostupná na zařízeních s Androidem 5.0 Lollipop (tedy na Nexusu 9 respektive Nexusu 6), ostatní ji mohou očekávat v “nadcházejících týdnech.”

Google vydává nový Kalendář Google vydává nový Kalendář

Nový Kalendář se samozřejmě převléká do nejnovějších designových trendů ve stylu “Material” s typickým kulatým tlačítkem pro rychlé přidání nové události. Barvičky a plynulé animace jsou doplněny mapami, promyšlenou grafikou a obrázky, souvisejícími s akcemi. Například událost, odehrávající se v New Yorku, ukazuje kultovní panorama města, zatímco večerní akce může mít grafiku s nápoji.

The new Google Calendar app for Android and iPhone

The new Google Calendar app for Android and iPhone

Ne všechny změny jsou ale viditelné na první pohled. Patrně největším přínosem z hlediska funkčnosti jsou “Události” (“Events”). V kostce Google přináší některé z vychytávek Google Now (u nás “Chytré karty Google”) do Kalendáře. Když například obdržíte e-mail s letenkou, potvrzením rezervace v restauraci, koncertem, nebo jen setkáním, automaticky se vytvoří odpovídající záznam v kalendáři. Usnadní se tím spolupráce mezi oběma aplikacemi, pokud tedy systém bude fungovat spolehlivě. Události by se přitom měly také automaticky aktualizovat v případě, že e-mailem dostanete informace o změnách.

Nový Kalendář lépe spolupracuje s GMailem Nový Kalendář lépe spolupracuje s GMailem

Nový Kalendář také přichází s Pomocníkem, který je v podstatě chytrým automatickým našeptávačem, usnadňujícím rychlé vkládání jmen a míst, stejně jako titulků událostí na základě dřívějších akcí.

Aktualizace na nejnovější verzi by se uživatelé měli dočkat v průběhu následujících týdnů, a to na všech zařízeních s operačním systémem 4.1 a vyšším. Do té doby se můžete kochat novinkami na oficiálním webu aplikace.

Zdroje: Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (24)