Jelly je extrémně malý, přitom ale plnohodnotný telefon

Jelly

Velikost telefonů se stále zvětšuje. Dnes již poměrně standardní velikost displeje 5,5“, byla ještě před lety považována za nesmyslně velkou. Zvětšování má bohužel i vliv na to, že se nevyrábí telefony s menší uhlopříčkou. Dnes vám ukážeme pravý opak. Telefon Jelly je totiž extrémně malý.

Jelly nabídne displej o velikosti 2,45“

I když má telefon opravdu malou velikost, tak není nikde omezen. Jedná se o plnohodnotný chytrý telefon s Androidem 7.0, Google Play a všemi aplikacemi. S některými aplikacemi a hrami může být nicméně problém právě díky netradičně malému displeji. Lidem, kteří si ale takto malý telefon koupí, to pravděpodobně vadit nebude.

Jelly (4)

I pod kapotou to není nic hrozného, nechybí například ani podpora LTE a Dual SIM. O výkon se stará blíže nespecifikovaný čtyřjádrový procesor s frekvencí 1,1 GHz. Displej má velikost 2,45“ a má rozlišení 240 x 432 pixelů. Existovat budou dvě verze, základní má 1GB RAM a 8 GB vnitřní paměti, Pro verze pak nabídne 2GB RAM a 16 GB vnitřní paměti. Paměť půjde také rozšířit o paměťové karty.

Zadní kamera má 8 MPx, nechybí ani přední selfie kamerka, která bude mít 2 MPx. Baterie má kapacitu 950 mAh, což by podle výrobce mělo vydržet až 3 dny. Rovněž v telefonu je GPS, Gyroskop, Bluetooth 4.0. Rovnou z krabičky poběží telefon na Androidu 7.0.

Momentálně se telefon Jelly financuje pomocí Kickstarteru, kde již dokázal vybrat 122 tisíc dolarů, a to zbývá do konce ještě 34 dnů. Původně výrobce z Unihertz požadoval „pouze“ 30 tisíc dolarů. Na Kickstarteru se dá koupit za 69 dolarů, což je v přepočtu 1700 Kč. Pokud vše půjde podle plánů výrobce, tak by se první telefony měly odesílat již v srpnu.

Chybí vám malé chytré telefony?

Zdroj: kickstarter.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)