Jelly 2: mini telefon s Androidem velikosti kreditní karty

Jelly2-maly- telefon

Jelly 2 je nejmenší telefon na světě s 4G a Androidem 10. Za posledních deset roků narostly smartphony do obřích rozměrů a to, co bylo kdysi považováno za velký telefon, už dnes nikoho nepřekvapí. Pokud patříte mezi ty, kterým se stýská po telefonech velikostí, jaké byly běžné před deseti lety, Jelly 2 od Unihertz je tu právě pro vás.

První generace telefonu zaznamenala pozoruhodný úspěch na Kickstarteru v roce 2017, když místo požadovaných 30 000 USD dokázali tvůrci vybrat přes 1,2 milionu dolarů. Dobrou zprávou je, že Jelly 2 přináší zlepšení ve všech oblastech, přitom ale téměř nic nepřidává na rozměrech, což je u tohoto výrobku zásadní.

Jelly 2 je prcek, ale výkonný!

Zatímco displej se zvětšil jen nepatrně z 2,45“ u první generace na rovné 3,0“, tak další parametry doznaly naprosto zásadních vylepšení. Kapacita baterie se vyhoupla z 950mAh rovnou na 2000mAh, což má zajistit minimálně dvojnásobnou výdrž. Úložný prostor a operační paměť se zastavily na úctyhodných 128 GB pro úložiště, respektive 6 GB RAM. Původní model přitom disponoval jen 1GB RAM a 8 GB úložného prostoru. Srdcem Jelly 2 je MediaTek Helio P60, což by pro zařízení této kategorie mělo být více než dostačující.

Balíček by nebyl kompletní bez podpory globálního 4G, NFC čipu pro platby a možnosti dual SIM. Reinkarnaci v roce 2020 zde též zažívá klasický 3,5mm jack audio konektor. Na telefonu se také nachází speciální programovatelné tlačítko, které lze použít pro spuštění libovolné aplikace nebo funkce.

Roztomilý telefon velikosti oblázku se stále vejde do malé kapsičky na drobné. V době, kdy mnoho telefonů doslova trhá kapsy našich kalhot, je to skutečně zjevení. Jelly 2 je tak ideálním „druhým telefonem do rodiny“ pro rozličné sportovní aktivity, víkend v přírodě nebo i dnes tolik moderní digitální detox.

Jelly 2 Review: The Best Small Phone Got Better – But Who’s It For?

Jelly 2 Review: The Best Small Phone Got Better – But Who’s It For?

Jen pár hodin po startu kampaně už výrobce vybral několikanásobek požadované částky. Telefon by se měl dostat do rukou zákazníků v prosinci 2020. Unihertz už má za sebou několik úspěšných kampaní na Kickstarteru, tudíž můžeme předpokládat, že se tak skutečně stane. Telefon výrazně dospěl a úměrně k tomu narostla i jeho cena na 159 USD (cca. 3700 Kč).

Jak byste využili Jelly 2?

Zdroj: The Verge

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)