Nechcete sdílet svou email adresu aplikacím? Založte si schránku na jedno použití

Communication concept

Email je pro pohyb na internetu stěžejní. Vyžadován je všude – je potřeba pro objednání zboží z eshopu, stáhnutí aplikace, přihlášení k nejrůznějším účtům a sociálním sítím… Co když ale určité aplikaci nebo službě svou adresu sdělovat nechcete? Mnohdy neuvážené používání hlavní emailové adresy vede k zahlcení spamem, nevyžádanou reklamní poštou nebo dalšími zbytečnými oznámeními. Řešením je jednorázová emailová schránka, která pomůže i s čerpáním bezplatných trialů.

Email na jedno použití vyřeší spam i trialy zdarma

Ze všech stran se na vás valí prosby o emailovou adresu. Marketérům a obchodníkům o vás spoustu prozradí, jste vedeni v databázi a spamy či další nevyžádaná pošta se množí. Z primární adresy pro komunikaci se tak rázem stane smetiště. Co dělat v případech, kdy se o svůj email dělit nechcete, ale zkrátka musíte?

Zakládání neustále nových emailových schránek, které následně nevyužíváte, je sice řešením – ne však tím nejpohodlnějším. Vytváření dalších adres je díky vyplňovaným informacím zdlouhavý proces, a právě to si vzala na paškál stránka 20minutemail.com.

email 20minutemail fake email

Adresa je po 20 minutách neaktivní

Jedná se o jednoduše vygenerovanou emailovou schránku, kterou lze použít místo té vaší. Po 20 minutách je adresa neaktivní – což už není váš problém. Jediné, co musíte pro vytvoření emailu učinit, je kliknout na tlačítko Vytvořit nebo si předvyplněnou adresu poupravit podle svého.

Po registraci nabízí 20minutemail i možnost přeposílání emailů na zadanou adresu. Že je přece kontraproduktivní nechat si přeposílat z vygenerované adresy emaily na ten svůj? Nikoliv. Často je potřeba pro aktivaci služeb různých klíčů, které se objeví právě v mailu. Po 20 minutách přeposílání samozřejmě ustane.

android email fakeemailDalší alternativy

Webová aplikace má spoustu alternativ – mezi nimi i Mailinator, kterého už si některé sociální sítě začínají všímat a schránky z této adresy blokují. Další službou je Fake Inbox, který se se svým účelem podle názvu webové adresy nikterak netají.

Užitečná pomůcka

Díky podobným službám lehce vygenerujete jednorázový email, což se hodí pro různé příležitosti, kdy svůj email sdílet nechcete nebo nemůžete. Podobně lze využívat pod falešnými emaily například trialy zdarma – pokud jste však s nějakou službou opravdu spokojeni, raději za ni zaplaťte.

Zakládáte nový emailové schránky kvůli zmíněným důvodům často?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)