Jaká je Sony Xperia Z Ultra? Podívejte se sami!

Sony Xperia Z Ultra

Sony vstupuje do ligy velkých telefonů s Xperií Z Ultra, která bude mít displej s úhlopříčkou 6,44 palců a nejnovější procesor Qualcomm Snapdragon 800 s grafikou Adreno 330. Společnost nejen tímto modelem dokazuje, že se hodlá porvat o nejvyšší příčky v současných mobilech, což rozhodně nebývalo jejím zvykem. Telefony Sony nemívaly výrazný technologický náskok před konkurencí a leckdy byly i o generaci pozadu, čehož využili Samsung a HTC, kteří ukousli pořádný kus pomyslného koláče, vyjadřujícího zastoupení na trhu.

Xperia Z Ultra svými parametry patří mezi jednoznačnou špičku – kromě již zmiňované obrovské obrazovky a patrně nejlepšího současného procesoru nabídne mimořádně malou tloušťku pouhých 6,5 milimetrů. Podobně, jako pětipalcová Xperia Z, přijde i varianta Ultra s prosklenou zadní stranou, která dodává zařízení elegantní a neotřelý vzhled (tedy až do prvního kontaktu s prsty).

Redaktoři serveru Android Central již měli Xperii Z v rukách a hned na začátek zmiňují, že se nedrží právě pohodlně. Kromě velikosti je to částečně způsobeno dědictvím konstrukce z původní Xperie Z – telefon byl poměrně hranatý, takže ve výsledku nemůže být řeč o dobré ergonomii či příjemných pocitech při jeho držení. Xperia Z Ultra sice přichází s trochu zaoblenějšími hranami, nicméně pro většinu uživatelů to prý pořád nebude zařízení, které půjde současně pohodlně držet a pracovat na něm.

Sony Xperia Z Ultra - srovnání s Xperií Z Sony Xperia Z Ultra – srovnání s Xperií Z

Kvůli snaze o co nejmenší tloušťku bylo nutné přistoupit k několika kompromisům – tím nejcitelnějším je použití pouze 8Mpx snímače fotoaparátu (Xperia Z má 13Mpx foťák) a absence LEDového blesku, která je u této kategorie velkým překvapením. Přesto se do tenkého těla podařilo vměstnat akumulátor s kapacitou 3000 mAh, který ovšem není vyměnitelný.

Alex Dobie, který telefon podrobil krátkému testu, hodnotí velmi pěknou rychlost odezvy a podotýká, že Xperia Z Ultra by se mohla stát “trhačem syntetických benchmarků”. Pochvalně se vyjádřil také na účet nejnovějšího 1080p panelu, který prý poskytuje syté podání černé, široké pozorovací úhly a živé barvy. Obrazovka prý snese srovnání s nejnovějšími SuperLCD3 a SuperAMOLED displeji.

Dosti bylo řečí – pojďte se podívat na Xperii Z Ultra ze všech stran.

Sony Xperia Z Ultra hands-on

Sony Xperia Z Ultra hands-on

Zdroj: Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)