Webkamera ze starého mobilu jednoduše a rychle pomocí aplikace Camo

camo aplikace webkamera webkamery

V dnešní době jsou videohovory ještě důležitější než kdy předtím a to kvůli stále nekončící pandemii. Mnoho uživatelů tak muselo nakoupit externí webkamery nebo využít mnohdy nekvalitní kamery notebooků. Pokud doma žádnou webkameru nemáte nebo chcete zajistit lepší obraz, v dnešním článku vám poradíme. Podíváme se totiž na to, jak udělat z mobilního telefonu webkameru. Stačit vám přitom bude jen USB kabel, telefon a počítač.

Bavíme se o aplikaci Camo, která je v současné době zdarma a funguje na telefony s operačním systémem Android a iOS a počítačích s Windows nebo macOS. Pro naše účely nám tedy postačí redakční OnePlus Nord 2 5G a náš stolní iMac 21.5 běžící přes Boot Camp na Windows 10.

Jak udělat z mobilního telefonu webkameru přes aplikaci Camo?

Celý postup je velice jednoduchý a neměl by vám zabrat více než pár minut vašeho času. Stačí si na Google Play najít aplikaci Camo, následně ji spustit a udělit potřebná systémová oprávnění. Následně propojte svůj telefon s počítačem přes USB kabel a stáhněte si z oficiálního webu aplikaci Camo na váš počítač. Opět stačí postupovat podle pokynů. Software nainstalujte, udělte mu oprávnění (v případě že jej instalujete na macOS) a spusťte.

Reincubate Camo Setup Guide for PC or Mac [Super Simple iPhone Webcam]

Reincubate Camo Setup Guide for PC or Mac [Super Simple iPhone Webcam]

Jakmile budete mít aplikaci na počítači spuštěnou, měli byste vidět obraz z vašeho telefonu i na počítači. Můžete si navíc pohrát s nastavením, takže si zvolíte z několika různých rozlišení, můžete si hrát s expozicí, jasem, vyvážením bílé a nebo třeba saturací. Možností je opravdu hodně. Camo je navíc kompatibilní s více než 40 různými aplikacemi jako je Google Meet, Microsoft Teams, Zoom nebo Skype. Přímo v těchto aplikacích si můžete zvolit vaší výchozí kameru. Stačí klepnout na možnost Reincubate Camo.

Camo — webcam for Mac and PC
Camo — webcam for Mac and PC

Telefon pak můžete opřít přímo o počítač, knihu nebo cokoliv jiného, vhodnější ale bude nějaký držák. Je třeba dodat, že Camo je v současné době v beta verzi, ovšem za celou dobu používání jsme s aplikací neměli žádné problémy a pozitivní reakce aplikace sklízí také na Google Play. Pokud byste měli zájem o zprovoznění bezdrátově, můžete to také zkusit. Je však třeba počítat s tím, že pokud nebudete mít stabilní a dostatečně rychlé připojení, bude se vám obraz sekat, nebo bude opožděný.

Jakou webkameru používáte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)