Hledáte způsob, jak skrýt kontakty bez telefonního čísla? Poradíme, jak na to

jak skrýt kontakty bez telefonního čísla aplikace

Máte telefonní seznam plný kontaktů bez čísel, pouze s e-mailem, nebo ID z aplikací a chcete se jich zbavit? Ukážeme vám, jak tyto kontakty bez telefonního čísla v seznamu skrýt. Ukládání kontaktů v rámci Androidu s sebou přináší celou řadu výhod, zároveň však má také své nevýhody. Jednou z nich je, že se vám do účtu ukládají úplně všechny kontakty, tedy i emailové adresy, bez telefonního čísla. S tímto problémem se pak můžete setkat přímo v telefonu, kdy vám seznam kontaktů ukazuje i kontakty z aplikací, jako je například Skype. Adresář se pak stává nepřehledný a zbytečně zaplácaný. Dnes vám ukážeme několik variant, díky kterým lze kontakty bez telefonního čísla skrýt a zpřehlednit tak databázi telefonních čísel.

Jak skrýt kontakty bez telefonního čísla, Samsung, OnePlus, LG

Řešení situace někdy přichází přímo od výrobců, kteří umožňují kontakty filtrovat již v základu. Patří sem například modely značek Samsung, OnePlus, nebo LG. V případě telefonů Samsung, řady Galaxy tak stačí přes defaultní aplikaci “Telefon” a záložku “Kontakty” přejít do nastavení. Zde je třeba zatrhnout možnost “Skrýt kontakty bez čísel”.

Podobný způsob, jak skrýt kontakty bez čísla pak platí i u dalších zmíněných výrobců. U OnePlus je třeba otevřít aplikaci Kontakty a kliknout na položku “Nastavení” skrytou pod ikonou tří vertikálních teček. Zde již, podobně jako u Samsungu, můžete vidět možnost “Zobrazit pouze kontakty s číslem“. LG tuto možnost skrývá opět pod ikonou tří vertikálních teček v záložce Kontakty aplikace Telefon. Kliknutím na položku “Zobrazení” se pak již dostanete k volbě zobrazení kontaktů pouze v případě, že mají telefonní číslo.

Filtr telefonních čísel pomocí aplikací třetích stran

Dalším způsobem, jak skrýt kontakty bez telefonního čísla je pak využití některé z aplikací třetích stran nacházejících se v Google Play. Příkladem může být aplikace Simpler, která může sloužit jako alternativa k defaultní aplikaci nejen pro správu kontaktů, ale i hovorů. Simpler nabízí možnost snadné zálohy kontaktů do cloudu i jejich export a odeslání na e-mail. Stejně tak nalezne případné duplicitní kontakty, které mohou zbytečně zabírat místo v seznamu a činit ho nepřehledným. Usnadňuje také správu kontaktů, kdy můžete snadno hromadně odstranit nekompletní kontakty, například beze jména. Nejedná se tedy jen o způsob, jak skrýt kontakty bez telefonního čísla, ale rovnou nástroj pro jejich odstranění.

Easy Contacts and Phone
Easy Contacts and Phone

Způsob, jak skrýt kontakty bez telefonního čísla pak spočívá v následující cestě. Pod položkou “More” v pravém dolním rohu. Konkrétně pod položkou “Settings” a “Contact list”. Zde se pak nachází volba “Show only contacts with phones”.

Jak skrýt kontakty bez telefonního čísla v aplikaci Google Kontakty

Třetí variantou je pak využití aplikace Kontakty Google. Kontakty zde nelze skrýt tak snadno, jako v předešlých způsobech, ale ani tak se nejedná o nic složitého. Způsob, kterým se dá docílit skrytí kontaktů bez čísla spočívá ve vytvoření štítku, tedy skupiny kontaktů, kde sami můžete vyfiltrovat čísla, která nechcete aby zobrazovat. K vytvoření štítku se dostanete pomocí menu v levém horním rohu, pod možnosti “Vytvořit štítek”. Pak už jen stačí kliknout na “Přidat kontakty” a je hotovo.

Contacts
Contacts

V menu pak stačí kliknout na daný štítek a zobrazí se požadovaný seznam kontaktů. Tento způsob je pro dlouhodobé používání nejméně efektivní, nové kontakty je třeba zadávat ručně a štítek nelze nastavit jako výchozí zobrazení. Na druhou stranu lze však štítky a skupiny kontaktů obecně brát jako další variantu řešení, jak skrýt kontakty bez čísla a zároveň usnadnit vyhledávání v kontaktech.

Řešíte otázku kontaktů bez čísla?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)