TOPlist

Jak psát výzvy umělé inteligenci? Google vydává hry, které vás leccos naučí

Google Arts
  • Google Arts & Culture je online platforma, která spolupracuje s galeriemi a muzei
  • Vydává novou praktickou tréninkovou hru ,,Řekni co vidíš“
  • Hra vás má naučit psát správně výzvy umělé inteligenci

Google si důležitost příchodu umělé inteligence velmi dobře uvědomuje a jako reakci na tuto revoluční éru vydal novou interaktivní hru, která má uživatelům pomoci naučit se psát správně výzvy pro modely generativní AI. Hra se jmenuje ,,Řekni, co vidíš“ a umožní vám nahlédnout do praxe psaní promptů (výzev) pomocí zábavného jednoduchého rozhraní.

Ačkoliv se to tak na první pohled může zdát, psaní dobrých promptů není zdánlivě tak jednoduché. Je důležité detailně a jasně popsat vaši představu a v tom vám může pomoci tato hra. Rozděluje se na různě složité levely a pomáhá uživatelům naučit se, jak efektivně podněcovat LLM. Jeho rozhraní je velice instinktivní, jednoduché a poradí si s ním prakticky každý.

Podobně jako u SGE (Search Generative Experience), bohužel konkrétně tato hra zatím není k dispozici v naší zemi, avšak online platforma Google Arts & Culture slibuje rozšíření Say what you see i do dalších zemí. Mezi tím si čekání můžete zkrátit ostatními hrami, například hra Odd One Out se zaměřuje na rozeznávání AI generovaných obrázků od těch reálných. Za zmínku rozhodně také stojí Geo Artwork, kde se pomocí StreetView objevíte uprostřed muzea a musíte hádat, v jaké části světa se nacházíte.

Znáte tuto Google platformu?

Zdroj: artsandculture.google.com, 9to5google

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)