Jak přesunout WhatsApp zprávy na Telegram? Teď už je to velmi snadné

Jak přesunout WhatsApp zprávy na Telegram

Komunikátor WhatsApp čelí v současné době masivnímu odlivu uživatelů. Může za to nastavování nových pravidel pro nakládání s uživatelskými daty, která začíná Facebook Inc. postupně zavádět. Mnoho naštvaných lidí se začalo dívat po alternativě v podobě aplikací jako Signal či Telegram. Obě platformy v reakci na toto dění začaly zavádět různé novinky (takto třeba Signal), které by přechod mohly usnadnit či jinak zpříjemnit. Jednou z posledních novinek je možnost, jak snadno přesunout WhatsApp zprávy na Telegram. Druhá jmenovaná platforma o ní informovala na svém webu.

Telegram
Telegram

Jak přesunout WhatsApp zprávy na Telegram?

  1. Nainstalujte si aplikaci Telegram
  2. Otevřete aplikaci WhatsApp.
  3. Vstupte do konkrétní konverzace (postup funguje také u skupinových).
  4. Klikněte na tři tečky vpravo nahoře a následně na položku Více.
  5. Vyberte Exportovat chat.
  6. Zvolte, zda chcete mezi přesouvaná data zařadit i média (obrázky, videa…).
  7. V nabídce s možnými cíli klidněte na ikonu Telegramu.
  8. Vyberte, do které existující konverzace se mají zprávy zkopírovat.
WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Na postup se můžete podívat i na následujícím videu…

Takto překopírované zprávy se do Telegramu vloží k danému dni, ponesou ale i původní časové značky. Veškerý přesunutý obsah uvidí všichni účastníci konverzace. Společně s touto novinkou Telegram oznámil také nové animace pro Android aplikaci, vylepšení pro ovládání hlasitosti u hovorů, předělaný audio přehrávač nebo možnosti mazání zpráv. Ty se dají definitivně (nezůstanou ani na serveru či v nějaké záloze) odstranit dokonce i ze skupinových konverzací. Společnost také oznámila, že jen během letošního ledna zaznamenala už přes 100 milionů nových uživatelů.

Které chatovací aplikaci momentálně fandíte?

Zdroj: Telegram

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)