Smazali jste omylem kontakty z Google účtu? Poradíme, jak je obnovit

jak obnovit google kontakty gmail

Stalo se vám, že jste si omylem smazali kontakt z Googlu? Webové prostředí kontakty Google i aplikace pro tento případ nabízí celkem snadný způsob, jak odstraněné kontakty obnovit. Stejně jako obnova smazaných čísel, nebo e-mailů lze pak navrátit i další změny, jako například přejmenování, nebo přepsání kontaktu.

Contacts
Contacts

Jak obnovit nechtěně smazané kontakty z Google účtu

Kontakty propojené s Google účtem patří mezi nejsnazší způsoby, jak spravovat všechna svá telefonní čísla a e-maily na jednom místě tak, aby byla snadno dostupná ze všech vašich zařízeních. Postupem času se však tato databáze může zdát poněkud zmatečná. Během správy se tak může stát, že smažete e-mail, nebo telefonní číslo. Stejně, jako se vám může podařit nechtěně upravit kontakt. Všechny zmíněné úpravy lze pak v rámci prostředí kontakty Google snadno obnovit do původního stavu, jak na to? Když otevřete webové prostředí aplikace, ať už z mobilního zařízení, nebo počítače, klikněte na ikonu nastavení. Zde vyberete možnost „Vrátit změny“. Otevře se dialogové okno s nabídkou, kde je třeba zvolit, ze kterého data chcete původní informace obnovit. Celý proces je pak třeba ještě potvrdit v dolní liště a po několika minutách jsou pak změny navráceny do původní podoby.

Můžete využít některou z přednastavených časových možností, nebo definovat svou vlastní. Jedinou podmínkou tohoto způsobu, jak obnovit kontakty Google je, že se nesmí jednat o změny starší třiceti dnů. Změny staršího data již nejsou v databázi dostupné. Důležité je také dbát zřetel na nově přidané kontakty v době, mezi bodem obnovy a současností, je třeba tyto nové kontakty zálohovat (exportovat a znovu importovat), jinak zmizí stejně, jako byste je nikdy neuložili. Popsané kroky lze pak obdobně aplikovat také v aplikaci Kontakty Google.

Potřebovali jste někdy obnovit kontakty?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)