Jak fotí novinka Huawei Mate 20 Pro? První fotografie přímo z Londýna

jak foti huawei mate 20 pro

Včera představený Huawei Mate 20 Pro se nám již dostal do rukou a my jsme se tak mohli s předstihem podívat na to, jak tento špičkové vybavený telefon fotí. Očekávání jsou vysoká, protože předchozí model Huawei P20 Pro po právu patří na absolutní špičku. Huawei Mate 20 Pro měl kvalitu fotoaparátu ještě posunout.

První fotografie z Huawei Mate 20 Pro

Nový telefon Huawei Mate 20 Pro má hned několik výrazných novinek a funkcí jako je čtečka otisků prstů v displeji, oboustranné bezdrátové nabíjení anebo fotoaparát, který opět posunuje hranice. Opět se dostalo na tři hlavní fotoaparáty jako u Huawei P20 Pro, jen jsou nově i s bleskem seřazeny do čtverce. Stejně tak se dostalo i na pomoc od společnosti Leica.

foceni huawei mate 20 pro

Hlavní fotoaparát má 40 MPx a světelnost F/1,8, jako druhý je zde telefoto s 8 MPx, světelností F/2,4 a optickou stabilizací obrazu. Třetí fotoaparát je ultra širokoúhlý, má 20 MPx a světelnost F/2,2. Používá se elektronická stabilizace AIS. Novinkou je podpora extrémního makra, která vytvoří ostré snímky ze vzdálenosti 2,5 cm od objektivu. Díky ultra širokoúhlému objektivu se dají vytvořit videa či fotografie v poměru 21:9.

Selfie kamera má 24 MPx a světelnost F/2,0. Aplikace je vylepšena o umělou inteligenci, která má nyní umět rozpoznat více než 1 500 scén. Menším zklamáním může být pro někoho to, že videa se natáčí pouze ve 4K rozlišení a 30 FPS, zatímco konkurence už dokáže natáčet i v 60 FPS. Nebudeme již ale zdržovat, pojďme se podívat na první fotografie a videa z Huawei Mate 20 Pro. Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech fotografií i videí byl nastaven automatický režim. Videa i fotografie v původní kvalitě můžete stahovat z Google Disku.

Jaké fotky dokáže vytvořit Huawei Mate 20 Pro?

Huawei Mate 20 Pro testovací video (Full HD rozlišení)

Huawei Mate 20 Pro testovací video (Full HD rozlišení)

Huawei Mate 20 Pro test videa (4K rozlišení)

Huawei Mate 20 Pro test videa (4K rozlišení)

Kvalita fotografií není finální

V testovaném telefonu ještě není finální software, který bude 1. listopadu dostupný uživatelům. Ve finálním produktu by měla být kvalita fotoaparátu ještě vylepšena. Těšit se samozřejmě můžete i na fototest s finální verzí softwaru.

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro

1.0
  • Displej 6,39", 1440 x 3120 px, OLED
  • Procesor HiSilicon Kirin 980
  • RAM 6 GB
  • Fotoaparát 40 + 8 + 20 MP
  • Baterie 4 200 mAh
  • Cena od 12 290 Kč

Jak se vám zatím líbí fotografie z Huawei Mate 20 Pro?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)