Apple chystá konkurenta dostupným Android tabletům. Co nabídne nový iPad?

Apple iPad

Apple zpravidla vydává většinu svých operačních systému v jeden den. Letos tomu ale bude podle všeho jinak. Mobilní iOS 16 mohou majitelé jablečných telefonů očekávat tradičně v září, avšak iPadOS 16, určený pro tablety se ukáže až v říjnu. Proč?

Důvod je zcela jednoduchý. Právě v říjnu má totiž Apple představit nové iPady v čele s novým iPadem Pro s M2 čipem, který pohání nový MacBook Air. Kromě toho ale můžeme očekávat také levnější verzi tabletu, která má nahradit současný iPad 10.2 (2021). Ten bude o něco tenčí, přinese také tenčí rámečky a díky tomu tedy nabídne o něco větší displej. Na druhou stranu přijdeme o audio jack.

2021 iPad 9th Gen UNBOXING and REVIEW – The Cheapest iPad

2021 iPad 9th Gen UNBOXING and REVIEW - The Cheapest iPad

Kromě toho se ale konečně zbaví Lightning konektoru a namísto něj zde bude USB-C, stejně jako u Pro verzí. Pod kapotou bude tikat čipset Apple A14 Bionic, ten který je v iPhonech 12. Pokud si udrží stejnou cenu, tedy něco okolo devíti tisíc, může jít i pro Android uživatele pro zajímavou alternativu k tabletům jako je třeba Xiaomi Pad 5.

Koupili byste si něco od Applu?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)