Kvůli těmto aplikacím si budete chtít koupit iPhone. Které na Androidu nenajdete?

exkluzivní ios aplikace

Operační systémy Android a iOS jsou si rok od roku více podobné. Nebavíme se jen o vzhledu a funkcích, ale třeba také aplikacích. Většinu aplikací, které jsou populární totiž nalezneme na obou platformách a když ne, mají alespoň alternativy. V tomto článku se však podíváme na iOS exkluzivní aplikace, které na Androidu nenajdete a pokud mají alternativy, nejsou rozhodně tak kvalitní. V příštím článku se podíváme na to, co naopak mohou jablíčkáři závidět uživatelům Androidu.

Clubhouse

Nová sociální síť Clubhouse je fenoménem posledních týdnů. Zapojují se do ní všichni od řečníků přes celebrity až po influencery a běžní smrtelníci mají možnost si je minimálně poslechnout a pokud mají štěstí, mohou se jich i na něco zeptat. V Clubhouse neexistuje žádný chat, smajlíci ani nic podobného. Vše je zde o konverzaci v jednotlivých místnostech, které řídí moderátoři. Ti na mohou na pódium vzít kohokoliv, kdo se přihlásí o slovo.

V této sociální síti platí poměrně přísné podmínky a i díky nim se nese převážně v přátelském dojmu. Hateři mají smůlu, protože mohou dostat hned ban který nelze zrušit. Pravidelně zde vystupuje celá řada zajímavých lidí ať už z české či světové scény a občas o sobě prozradí informace, které by jinde neřekli. Je potřeba dodat, že Clubhouse zakazuje jakékoliv konverzace nahrávat bez toho, aniž by o tom věděl moderátor a dal k tomu výslovný souhlas. Patří jistě mezi nejzajímavější iOS exkluzivní aplikace.

Apollo for Reddit

Aplikace Apollo for Reddit patří bezesporu k nejoblíbenějším klientům pro tuto platformu. Je mnohem lepší než výchozí aplikace Reddit a má také spoustu užitečných funkcí. Můžeme zmínit třeba plně přizpůsobitelná gesta, rychlé přepínání mezi subreddity přes funkci Jump Bar nebo velice dobrý editor Markdown, ve kterém můžete nejen psát nové příspěvky, ale také komentáře. Pokud žijete Redditem, budete z aplikace přímo nadšení.

Mnohem lepší je také prohlížeč médií, doručené zprávy nebo možnost mít více účtů. Zmínit ale můžeme i povedený tmavý režim. Aplikace je k dispozici zdarma, ovšem pokud budete chtít využít všech výhod, budete muset platit 29 Kč měsíčně.

Overcast

Overcast je za nás tou nejlepší aplikací na podcasty, kterou jsme kdy používali. Aplikace vyniká především díky svému minimalistickému a elegantnímu designu. První věc, kterou uvidíte když aplikaci otevřete je seznam podcastů, které máte ve svém sledování. Klepnutím na tlačítko plus můžete procházet mezi novými podcasty, které jsou navíc založené na jednotlivých kategoriích. Zmínit můžeme kulturu, byznys, historii, technologie, osobní rozvoj, sport nebo vědu. Overcast je prostě aplikací na podcasty a nesnaží se být ničím jiným, což je právě ta věc, kterou oceňujeme.

Things 3

Aplikace Things 3 je za nás jednou z nejlepších iOS aplikací vůbec. Vývojáři si za ni nechají poměrně solidně zaplatit (verze na iPhone vyjde na 249 Kč), na macOS pak vyjde dokonce na 1 290 Kč, což rozhodně není málo peněz. No, a co za své peníze získáte? Asi ten nejlepší úkolovník na světě. Vývojáři z Culture Code jsou věrní jablíčkářům v podstatě od doby, kdy vyšel první iPhone a zřejmě se nechystají nic měnit.

Why Things 3 is my Favorite GTD Task Manager

Why Things 3 is my Favorite GTD Task Manager

Tweetbot 6

Tweetbot je jedním z nejlepších Twitter klientů, který nyní vyšel ve své šesté verzi. Používá nové Twitter API rozhraní a disponuje několika novými skvělými funkcemi. Pokud jste často na Twitteru, asi víte že výchozí aplikace není zrovna nejpřehlednější. Tweetbot 6 je zajímavou alternativou, který stejně jako třeba Apollo for Reddit nabízí přehlednější rozhraní i pokročilejší funkce než výchozí aplikace.

Máte tipy na jiné iOS exkluzivní aplikace?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)