Významný inženýr Applu přešel do Googlu: Na starost má spuštění nového systému Fuchsia

apple inzenyr google fuchsia

Google získal do svého týmu, který vyvíjí nový operační systém Fuchsia významnou posilu. Jde o vysoce postaveného inženýra Billa Stevensona, který bude mít na starost to, aby se nový operační systém od Googlu dostal na trh.

Známý inženýr Applu přeběhl do Googlu, aby mohl pracovat na Fuchsia OS

Není žádným tajemstvím, že Google pracuje na novém operačním systému, který by měl v budoucnosti nahradit Android i Chrome OS. Na systému se pracuje minimálně od roku 2016, kdy se poprvé zveřejnily informace. Nicméně konkrétnějších detailů a informací je stále velmi málo. Například časový odhad toho, kdy by se nový systém mohl objevit úplně chybí. Nejblíže k němu jsou spekulace serveru Bloomberg, kde tvrdí, že do tří let uvidíme Fuchsia OS v prvních produktech chytré domácnosti.

bill stevenson apple inzenyr google fuchsia os

Přechod inženýra Applu do Googlu potvrzuje to, že Google má stále velké plány a vývoj systému neukončil. Bill Stevenson byl ve společnosti Apple celkem 15 let. Posledních šest let pak měl na starost vydávání nových verzí MacOS. A to od verzí Lion, přes Yosemite až po poslední Mojave. Předtím pracoval na vývoji systému OS X. Jeho nová role v Googlu nebyla zveřejněna, dá se ale očekávat, vzhledem k minulosti, že půjde o vysokou pozici. Přímo Bill Stevenson napsal, že se v Googlu bude starat o to, aby se systém Fuchsia dostal na trh.

Hands-on with Google’s new Fuchsia OS

Hands-on with Google's new Fuchsia OS

Fuchsia OS se už od úplného začátku vyvíjí tak, aby se dal používat na různých produktech. Od telefonů, tabletů, notebooků, ale hlavně i produktů chytré domácnosti, které v následujících letech budou hrát významnou roli.

Těšíte se na systém Fuchsia?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)