Aplikace IntelliRing: hlasitější vyzvánění v kapse a hlučném prostředí

intelliring titul

Jistě se vám někdy stalo, že jste přeslechli vyzvánění, když jste se zrovna nacházeli v hlučném prostředí, nebo měli telefon v kapse či tašce, která zvuk vyzvánění částečně tlumila. Některé telefony a případně i custom ROM v sobě mají zabudovanou funkci, která zvýší hlasitost vyzvánějícího telefonu, nachází-li se v kapse nebo hlučném prostředí. Pokud však těmito funkcemi váš telefon nedisponuje, lze to velmi snadno napravit prostřednictvím aplikace IntelliRing. Ta vedle automatického zvýšení hlasitosti zvládá i další chytré funkce. Aplikace IntelliRing, která se na Google Play nachází již nějaký ten pátek, pochází od českých vývojářů a její rozhraní je kompletně v češtině.

Aplikaci jsme testovali na telefonu LG G2 s custom ROM ResurrectionRemix 5.3.2, běžící na Androidu 5.0.2 Lollipop.

Co IntelliRing nabízí?

Jak již padlo v úvodu, IntelliRing nenabízí pouze automatické zvyšování hlasitosti v kapse nebo hlučném prostředí. Oficiální popis funkcí aplikace z Google Play zní následovně:

  • Zvoní hlasitě když máte telefon v kapse, tašce nebo pouzdře. Když telefon vytáhnete, hlasitost se ztlumí.
  • Zvoní trochu hlasitěji než naměřená hlučnost okolí když není v kapse (už se nemusíte stydět za svůj hlasitý telefon v tiché kanceláři).
  • Jemně pípne, když je vodorovně, na stole, displejem dolů (mód jednání).
  • Přepne telefon do tichého režimu na specifikovaný interval – užitečné když jdete třeba do kina.
  • Vše výše uvedené může být aplikováno i na zvuky notifikací (např. sms, email, atd.)

První spuštění

Po nainstalování a prvním spuštění aplikace nás uvítá užitečný průvodce. Ten nám ve zkratce přiblíží všechny funkce aplikace IntelliRing. Dozvíme se tak o režimech Kapsa, Jednání a Hlučnost okolí. IntelliRing ovlivňuje rovněž hlasitost notifikací. K tomu však potřebuje patřičná oprávnění, k jejichž udělení vás vyzve a zároveň ujistí, že nesbírá žádná vaše osobní data, před čímž jste systémem při udílení povolení pro IntelliRing varováni.

Nastavení a ovládání aplikace

Holo rozhraní aplikace v době masivních přechodů aplikací na material design působí mírně zastarale, to však neznamená, že by nebylo funkční a přehledné. Aplikace je rozdělená na pouhé 3 obrazovky, mezi kterými přepínáme posouváním nebo pomocí záložek na horní straně obrazovky. Na spodní straně se pak nalézá dvojice tlačítek, jedno pro testovací zvonění a druhé pro aktivaci aplikace. Krom toho zde nalezneme také lištu, indikující aktuální hlasitost vyzvánění.

Časovač tichého režimu

Na první obrazovce se nalézá grafický časový ukazatel, pomocí něhož můžeme nastavit dobu, po kterou bude aktivní tichý režim. Čas, kdy tichý režim telefonu skončí se rovněž zobrazuje mezi notifikacemi. Zde lze tichý režim také ukončit.

Hlučnost okolí

Na druhé obrazovce se nalézá ukazatel okolního hluku na němž si můžeme pomocí dvou posuvníků nastavit citlivost mikrofonu – horní a spodní mez pro minimální a maximální hlasitost.

Nastavení

Pod touto kartou nalezneme veškerá podrobná nastavení aplikace. Lze zde aktivovat měření hlučnosti okolí, úroveň minimální a maximální hlasitosti a hlasitost v kapse. Rovněž zde lze udělit aplikaci kontrolu nad notifikacemi a vibracemi. IntelliRing nabízí rovněž “mód jednání”. Ten spočívá v tom, že telefon při jednání položíme na stůl displejem dolů a namísto notifikací a vyzvánění tak bude telefon na události upozorňovat pouze pípnutím, jehož hlasitost lze rovněž nastavit. Rovněž můžete již vyzvánějící telefon ztlumit jeho položením na stůl displejem dolů. Pokud vás bude tichý režim v notifikacích obtěžovat, lze její zobrazení zakázat.

Widget IntelliRing

IntelliRing má i vlastní widget pro rychlé zapnutí / vypnutí aplikace.

IntelliRing widget

Používání aplikace

Jakmile projdeme veškerým nastavením, není již potřeba s aplikací prakticky nic dělat. Všechny slíbené funkce pracují přesně tak jak mají. Ať už se jedná o hlasitost vyzvánění v hlučném prostředí, nebo v kapse či tašce. Velmi praktické je, že po vytažení vyzvánějícího telefonu se hlasitost vyzvánění sníží na přednastavené minimum. Jediný menší problém jsme během používání zaznamenali při ztlumení zvonění pomocí tlačítek hlasitosti. Toto nastavení vyzvánění totiž aplikace ignoruje a při příchozím hovoru nebo notifikaci telefon normálně vyzvání. Telefon je tak – v případě Androidu 5.0 Lollipop – třeba přepnout do tichého či vibračního režimu pomocí přepínače.

Závěr

Aplikace IntelliRing je velmi jednoduchý a užitečný pomocník. Využití naleznou především režimy pro hlasitější vyzvánění v kapse a hlučném prostředí, a to zejména pokud nechcete mít neustále hlasitost vyzvánění nastavenou na maximum. Oproti tomu režim Jednání si pravděpodobně příliš uživatelů nezíská, byť se jedná o zajímavý nápad, jeho využití může být v praxi poměrně komplikované, už jen pro nebezpečí, že kvůli špatně odloženému telefonu propásnete důležitý hovor. Během testování jsme nepozorovali žádný citelný vliv aktivní aplikace na baterii.

Aplikace si z celkového počtu 540 hodnocení na Google Play odnesla průměrnou známku 4,5 hvězdy. K dispozici je trial verze, kterou můžete používat po dobu jednoho měsíce zdarma. Časově neomezená verze pak vyjde na přibližně 39 Kč.

IntelliRing Free
IntelliRing Free

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)