Šéf Intelu: Krize s procesory se horší. Co by prý pomohlo?

Pat Gelsinger, výkonný ředitel společnosti Intel, v rozhovoru pro BBC sdělil, že krize kolem výroby čipsetů se nadále prohlubuje a bude v následujících měsících čím dál horší. Současně odhadl, že do “normálu” se výroba dostane za rok či dva. Zmírnění celého problému s nedostatkem procesorů by přitom prý pomohlo zlepšení vztahů mezi USA a Čínou. Kvůli politickým a obchodním sporům totiž nyní trpí právě i výroba podobných součástek.

Představitel největšího světového výrobce polovodičových obvodů upozorňuje, že jestli nebudou Spojené státy s Čínou spolupracovat, bude obtížné stavět další továrny na procesory a případně udržovat stejnou úroveň v těch, které v obou zemích vzniknou. Nicméně také podotkl, že prezident Biden má příležitost ve stejné oblasti navázat lepší spolupráci i v Evropě.

Americká firma rovněž přiznává, že jí v některých oblastech ujel vlak a v příštích letech hodlá v mobilním segmentu dohnat například Samsung nebo TSMC. Za tímto účelem na další čtyři roky nabrala zakázky na kompletování čipsetů pro Qualcomm a Amazon a staví v USA další továrny.

Pocítili jste osobně někde nedostatek procesorů?

Zdroj: aheadlines, Flickr

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)