Řekněte Instagramu váš věk a přizpůsobí vám podle toho obsah

věk na Instagramu

Na sociální síť Instragram se hrne další novinka. Má mít za úkol zobrazovat danému uživateli relevantnější obsah. Touto formulkou se často ohání také Facebook a celý princip upřednostňování jednoho obsahu před druhým je závislý na nastavení algoritmu. Jeho funkčnost stojí na tisících různých aspektů, z nichž některé jsou důležitější než ostatní. Jedním z nich má být v případě Instagramu nově také věk. Ač se to může zdát v porovnání s ostatními sociálními sítěmi zvláštní, parametr stáří uživatelů doposud nevyžadoval. Nyní se bude týkat povinnost zadat věk na Instagramu minimálně všech nově registrovaných.

Žádné hloubkové ověřování pomocí oficiálních dokladů, jak to dělá například Facebook, se zatím nechystá. Je tedy samozřejmě možné u kolonky “věk” zalhat. Stejně jako na mateřskou sociální síť se tak pravděpodobně i na Instagram v pohodě dostanou děti do 13 let, i když by podle pravidel neměli. Požadavek na zadání věku by ale mělo alespoň trochu přispět k základní kontrole. Dětí se budou novinky v algoritmu pravděpodobně týkat nejvíce.

Aplikace Instagram

Podle zadaného věku se má totiž uživatelům někdy v průběhu příštího roku začít přizpůsobovat zobrazený obsah a prý i samotná aplikace. Zatím není jasné, kde a jak budou stanoveny nějaké hranice, ale lze si to trochu představit. Před mladistvými by například mohl Instagram “ukrývat” příspěvky s přílišnou nahotou nebo alkoholem. Naopak by mohli vidět více edukativního nebo přátelštějšího obsahu. Dá se předpokládat, že dospělých se bude novinka týkat mnohem méně a omezeni téměř nebudou. Pokud tedy pomineme nynější standardní princip algoritmu, nad kterým uživatel kontrolu nemá. Když se do aplikace Instagram přihlásíte Facebook účtem, sociální sítě si data o vašem věku předají. Informace o něm nebude na Instagramu veřejná.

Instagram
Instagram

Jak myslíte, že se zadaný věk na Instagramu projeví?

Zdroj: acommunity

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)