Mění Instagram svou tvář? Opičí se po oblíbeném Snapchatu

instagram halloween

Instagram se s poslední aktualizací nápadně inspiroval u populární aplikace Snapchat. Funkce zatím dostupné jen v USA se mají postarat o větší popularitu příspěvků a jejich jednodušší nalezení. Změna v celém konceptu Instagramu je opravdu znatelná a je těžké odhadnout, kam populární platforma na sdílení fotek směřuje.

Mění se nám Instagram před očima?

Významná aktualizace, která byla zatím vydána pouze pro USA přináší možnost sledovat vybraný obsah – konkrétně videa – o specifickém tématu na jednom místě. Vyhledávání v Instagramu bylo doposud krkolomné a přes hashtagy bylo těžké dopracovat se ke smysluplnému obsahu. Aktualizace hned využila Halloweenu a nabídla uživatelům sledovat nejlepší Halloween videa, která sesbíraly zaměstnanci Instagramu.

Klasický koncept čtvercové fotografie nebo videa a bílého pozadí spolu s možností „osrdíčkování“ nebo okomentování, je ale pryč. Jednotlivá videa se zobrazí na displeji samostatně bez zmíněných funkcí.

instagram aktualizace halloween

Podobnou funkcí mapující offline akce disponuje i Snapchat prostřednictvím Live Stories a pozadu není ani Twitter s aplikací Moments, která pro změnu pracuje s aktuálními tweety. Evidentně se všichni vývojáři rozhodli, že to je přesně to, co potřebujeme. Bude zajímavé sledovat proměňující se tvář Instagramu – zatím není jasné, kdy se aktualizace objeví u nás.

Zamlouvá se vám směr, kterým se Instagram ubírá?

Zdroj: Recode.

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)