Instagram bude u některých uživatelů ověřovat totožnost. Koho se to týká?

instagram-overeni-podezrelych-uctu

Sociální síť Instagram vytahuje další nástroj v boji proti falešným a spamujícím účtům, které jsou řízeny různými druhy automatů a robotů. Tyto otravné a v horších případech i kyberneticky nebezpečné účty se bude odteď snažit odhalit ověřováním reálné identity u uživatelů. Tedy podobně jako to už dlouho dobu funguje na Facebooku. K ověření bude Instagram chtít vidět občanský či jiný průkaz a bude vyžadován od majitelů účtů, které na této sociální jeví známky podezřelého chování.

instagram-3319588_1280.jpg

Budeme sledovat několik druhů signálů, které by nás vedly k podezření a žádosti o ověření identity. Dodáváme ale, že se bude týkat skutečně malého počtu účtů,” odhaduje Instagram v příspěvku, který novinku popisuje. Mezi podezřelé aktivity bude sociální síť zařazovat neautentické a robotické chování, nezvyklý nárůst followerů ze zahraničí nebo automatizované interakce.

Instagram
Instagram

Majitel potenciálně podezřelého Instagram účtu může po ověření na sociální síti nadále standardně fungovat. Když odmítne, případně se právně neověří, jeho příspěvky mohou být limitovány, případně mu bude zablokován celý účet. Získané osobní údaje prý Instagram (potažmo Facebook) u sebe ponechá na 30 dní pro případné posouzení dalších aktivit a poté je smaže.

Setkáváte se na Instagramu s robotickými účty?

Zdroj: Instagram

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (6)