Živá vysílání z Instagramu už jde sledovat na webu. Má to nejednu výhodu

Instagram Live na webu

Jste zvyklí sledovat Live vysílání na Instagramu? Kdybychom se vás teď zeptali na jeho dvě největší nevýhody, asi by šlo o (ne)dostupnost sledování na webu a otravné komentáře překrývající obsah videa. Obě tyto věci přitom pokrývá aktuální novinka, kterou vývojáři této služby před pár hodinami zavedli. Instagram Live je nyní možné sledovat i na webu podobně jako na telefonu. Současně jsou zde ale trochu přeházeny prvky, zejména tedy prostor pro komentáře. Zatímco na telefonu jsou jednotlivé příspěvky v diskuzi s průhledným pozadím “promítány” na video (dost nevhodně), tak na počítači dostaly prostor v klasickém bočním sloupci.

Instagram Live na webu screen

Kromě této úpravy je ale jinak Instagram Live na webu stejný jako v mobilní aplikaci. A to dokonce i z hlediska kvality a velikosti streamovaného videa. Můžete mít klidně obří monitor, ale video bude mít stále jen své maximální rozlišení převzaté z telefonu. A to tedy může na velkém displeji vypadat opravdu škaredě. Nicméně novinku vítáme. Sledování streamu může být na telefonu nepraktické i z jiných důvodů. Živý přenos na Instagramu má časovou horní hranici 60 minut, takže může být někdy vhodné sledovat ho na počítači. Nicméně už jen díky přesunu komentářů jde o fajn novinku.

Instagram
Instagram

Sledujete na Instagramu živé přenosy?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)