Instagram Hyperlapse nabízí stabilizaci obrazu a timelapse videa

instagram cover

Populární “fotomrvítko” nechce usnout na vavřínech a tak stále vymýšlí nové věci, jak posunout mobilní fotografii dál. Jejich posledním počinem je aplikace pro vytváření timelapse (časosběrných) videí. Nese název Hyperlapse a vypadá opravdu povedeně. Vytváření timelapse videí není na mobilních telefonech zrovna lehkým úkolem. Obraz bývá roztřesený a výsledek nic moc. Hyperlapse však používá pokročilou stabilizační technologii, která sbírá data z gyroskopu a následně koriguje otřesy. Výsledky vypadají parádně a člověk nepotřebuje žádné profesionální vybavení. Pro pořádek dodejme, že námi použité označení timelapse zde není úplně přesné. Timelapse videa bývají pořizována z jednoho místa za pomoci stativu a podobně, zatímco hyperlapse je také časosběrné video doplněné o pohyb v prostoru.

hyperlapse 1

Jak jsme již zmínili, Hyperlapse je samostatnou aplikací. Důvodem prý je, že průměrný uživatel by si časosběrné funkce v klasickém Instagramu ani nemusel všimnout. Hyperlapse se stejně jako populární sociální síť řídí pravidlem jednoduchosti. Rozhodně zde nenajdete přemíru nastavení. Změnit můžete jenom rychlost přehrávání timelapse videa. Od původní rychlosti až po 12 x rychleji.

instagram

Jediný háček? Aplikace je aktuálně dostupná pouze pro iOS a nějaký čas bude trvat, než se podívá i na Android. Dobrou zprávou je, že mluvčí Instagramu k záležitosti řekl: “Android je pro nás důležitou platformou, či-li chceme novinku přinést i do Google Play.” Špatnou zprávou je, že pro vývoj aktuálně neexistují potřebné API.

Podívejte se, co Hyperlapse dokáže.

Zdroj: TC

Matěj Machytka
O Autorovi - Matěj Machytka

Akční a věčně pozitivní člověk, studující svůj vysněný obor - marketingovou komunikaci a PR. Ujíždím na elektronické hudbě, zajímám se o DJing a jsem pravidelným… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)