Instagram nejspíš zruší jedno z nejotravnějších omezení

Instagram foto 9 16 na výšku portét formát test

Konzumace a tvorba multimediálního online obsahu se od nástupu chytrých mobilních telefonů proměnila několika způsoby. Jedním z trendů posledních let, který jedné skupině uživatelů vyhovuje a druhá jej naopak vůbec nemůže vystát, je pořizování a publikování fotek a videí v takzvaném portrétním módu, tedy na výšku. Většina sociálních sítí už s tímto formátem pracuje zcela běžně a dokonce na něm přímo stojí, najdou se ale i výjimky. Například Instagram, který už se ale nejspíš také kompletně podvolí.

Instagram
Instagram

Na vizuálním obsahu postavená sociální síť, která začínala s fotkami oříznutými do čtverce, v tuto chvíli sice používá Příběhy či Reels s portrétní orientací, nicméně úplně základní prvek celého Instagramu, tedy běžné fotografie, toto výškově “dlouhé” zobrazení nepodporuje. Při nahrávání je uživatel omezen poměrem stran 4:5. Šéf jedné z nejpopulárnějších celosvětových sítí nicméně v nedávném rozhovoru potvrdil, že se chystá testování fotek publikovaných s poměrem stran 9:16, po kterém mnozí volají. Pokud se tato změna ukáže jako žádoucí, měl by nový formát zůstat.

Jak často publikujete obsah na Instagram?

Zdroj: 91mobiles

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)