Direct na Instagramu pomalu končí, nahradí ho Messenger

Instagram Direct

Sociální síť Instagram mimo interakce prostřednictvím komentářů a stories nabízí také vlastní komunikační kanál, nazvaný Direct. Nyní někteří uživatelé Android a iOS zařízení v aplikaci zaznamenali zprávu s informací o nových možnostech chatu a integraci Messengeru.

Instagram
Instagram

Není žádným tajemstvím, že sociální síť Instagram a chatovací aplikace WhatsApp již nějakou dobu spadají do portfolia společnosti Facebook, která se v posledních letech nejrůznějšími způsoby snaží všechny své aplikace vzájemně propojit. Facebook tak přijímá některé funkce z Instagramu, Messenger z WhatsAppu a podobně. Jedním z nejnovějších prvků tohoto slučování je pak náhrada Directu Messengerem.

direct instagram

V nejnovější aktualizaci se tak původní ikona chatu Direct v aplikaci Instagram změnila na logo Messengeru, přičemž Instagram přejal některé jeho funkce, jako je nastavení barev konverzací či emoji reakce na zprávy. V blízké době by mělo být také možné kontaktovat i uživatele mimo Instagram. Budeme tak moct přímo z Instagramu napsat i člověku, který používá pouze Messenger.

instagram messenger

V budoucnu by se k tomuto spojení měl připojit také WhatsApp, přičemž budeme moct všechny konverzace vyřizovat pouze z jedné aplikace, aniž bychom si museli další produkty společnosti Facebook instalovat, nebo zakládat účty na jejích sociálních sítích. Prozatím není zcela zřejmé, kdy se aktualizace začne rozšiřovat globálně.

Uvítali byste spíš, když by si Instagram zachoval původní Direct?

Zdroj: The Verge

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)