Nahota v Instagram chatu bude mít (tak trochu) útrum

Instagram chat nahota filtr upozornění

Komunikace na sociálních sítích má své neoddiskutovatelné výhody, ale moderní forma snadného spojení je samozřejmě také semeništěm pro různé druhy negativních kybernetických aktů. Patří mezi ně například i posílání vizuálně explicitních obrázků či videí, ať už zachycující jednoho z účastníků korespondence, nebo někoho jiného. Instagram momentálně testuje novinku, která se snaží tento trend přiškrtit. Nahota přítomná v Instagram chatu by měla být do budoucna částečně blokována.

Instagram
Instagram

Jak ukazují první snímky testované funkce, nový automatizovaný systém dokáže na snímku rozpoznat nahé tělo a příjemce na to upozorní. Ačkoli bude mít možnost obsah na jedno klepnutí zobrazit, nezjeví se mu okamžitě před očima po otevření konverzace. Průvodní popis mimo jiné zmiňuje, že Instagram k fotografiím nebude mít žádný přístup, i když jeho automat dokáže snímky analyzovat.

Společnost Meta redakci The Verge potvrdila, že se novinka na Instagramu testuje a je zatím stále ve fázi vývoje. Pokud bude plošně zavedena, je prý v plánu, že půjde o dobrovolně nastavitelnou možnost a nikoli o automaticky zapnutou funkci.

Zapnuli byste si takový filtr?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)