Přání milionů lidí vyslyšeno. Psaní zpráv přes Instagram míří na web

Instagram chat na webu

Uživatelé sociální sítě Instagram se snad konečně dočkají vytouženého vylepšení její webové verze. I do prohlížečů se totiž chystá jeho prostředí pro zasílání soukromých zpráv. Funkci, která je roky dostupná pouze v mobilní aplikaci, tak budeme zřejmě moci využít třeba i na počítačích. Jak už to u takových novinek bývá, i Instagram chat na webu je teď dostupný k testování jen pro hrstku vybraných nebo náhodně zvolených uživatelů. Termín ostrého zavedení je přitom zatím neznámý. Ani teď nemáme info o tom, že by šla novinka nějak manuálně zapnout.

Potenciální Instagram chat na webu by každopádně ulehčil život obrovskému množství uživatelů, kteří si na této sociální síti rádi píšou s ostatními a rádi by při tom často odložili telefon. Nemusí přitom jít jen o běžné kamarádské tlachání, ale i o komunikaci influencerů či firem s followery. Zavedení této novinky by korespondovalo s předchozími tvrzeními firmy Facebook Inc. (zejména z úst šéfa Marka Zuckerberga), že se bude snažit na svých platformách Instagram, WhatsApp i Facebook Messenger uživatelům chatování usnadnit. A to dokonce i mezi nimi napříč.

Technicky by měl Instagram chat na webu fungovat stejně jako v aplikaci. Psaní zprávy můžete zahájit v okně pro chat, ale i na profilu uživatele. Půjdou také vytvářet skupiny, “srdíčkovat” jednotlivé zprávy nebo zapnout notifikace v prohlížeči. Zajímavá je také možnost sdílet fotky z počítače, ke kterým ale prý nelze počítat i videa.

Čekáte na tuto funkci?

Zdroj: The Verge

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)