Instagram (opět) radikálně mění systém pro řazení příspěvků

Instagram chronologické řazení algoritmus

Pokud alespoň trochu rozumíte sociálním sítím, pravděpodobně víte, že se u drtivé většiny z nich řadí příspěvky ke zhlédnutí primárně na základě předem nastaveného algoritmu. Ten s přihlédnutím na velké množství aspektů rozhoduje o tom, zda jako další uvidíte fotku od bratrance nebo video vašeho oblíbeného obchodu za rohem, přičemž čas jejich publikace úplně nehraje roli. A teď dobrá zpráva pro uživatele Instagramu a odpůrce tohoto systému: Síť, která algoritmus začala využívat nedlouho po odkoupení Facebookem, se nyní po dlouhých letech částečně vrátí do starých kolejí.

Přímo šéf této sociální sítě prozradil, že se zavádí nové možnosti pro zobrazování příspěvku. Kromě té, kde má plnou moc zmíněný algoritmus, se vrátí i chronologické řazení. A to po přepnutí na zobrazení, ve kterém se budou nacházet příspěvky od sledovaných (Following) či oblíbených (Favorites) lidí a stránek.

Instagram
Instagram

Základním nastavením nadále zůstane dosavadní řízený filtr (Home), nicméně konečně (resp. znovu) přibude i přístup k časově navazujícím fotkám a videím. Novinku momentálně testují skupiny vybraných uživatelů Instagramu, ale ještě letos by měla být rozšířena plošně.

Jak vnímáte algoritmy na sociálních sítích?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)