Infračervená kamera na vašem Androidu? Se Seek Thermal žádný problém

infračervená kamera

Klasický fotoaparát je ve dnešní době snad již na každém lepším mobilním telefonu. Napadlo vás ale, že je možné mít na svém mobilním telefonu i infračervenou kameru? Jedná se o speciální druh fotoaparátu, který dokáže pomocí infračerveného světla rozlišit teplotu objektů a následně ji graficky znázornit na displeji. Tento druh fotoaparátu je nyní možné pořídit i na váš mobilní telefon.

Seek Thermal motocykl

S řešením, které funguje téměř pro jakýkoliv mobilní telefon, přišla společnost Seek Thermal. Jedná se o malé zařízení, které lze připojit do mobilního telefonu pomocí klasického micro USB konektoru. Tento přídavek dále disponuje vlastní čočkou a nepoužívá tak integrovaný fotoaparát z vašeho mobilního zařízení.

guitarplayer

I přesto, že infračervená kamera od společnosti Seek Thermal disponuje pouze rozlišením 0,03 MPx, tak se nejedná o žádný problém. V infračerveném spektru totiž není potřeba sledovat tolik detailů, jako ve spektru viditelném lidským okem. Podle obrázků je obraz kvalitní a pro mobilní využití naprosto dostačující. Fotoaparát dokáže zaznamenat teplotu v rozmezí od -40 do 330 stupňů Celsia.

infračervená kamera

Jediným omezením je nutnost podpory USB OTG ze strany mobilního zařízení. V tento okamžik zařízení stojí 199 dolarů, což je v přepočtu přibližně 4000 Kč. Dostupnost je omezena pouze pro USA a Kanadu. Oficiální eshop společnosti Seek Thermal můžete nalézt zde.

Líbí se vám infrakamera od společnosti Seek Thermal?

Zdroj: Android Headlines.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)