Ve firmách se rozšiřuje implantace čipů zaměstnancům: Jaké jsou výhody?

implantace cipu zamestnanci ruka

Čím dál tím více se v poslední době rozšiřuje u společností implantace čipů zaměstnancům. Nejvíce „očipovaných“ lidí nalezneme ve Švédsku, poslední zprávy hovoří také o zájmu v Británii. A jaké to má vlastně výhody?

Implantace čipů do ruky se rozšiřuje každým rokem

Britská firma Bioteq se specializuje na výrobu čipů do rukou. Většinou se jedná o malé mikročipy o velikosti zrnka rýže. Podle vyjádření šéfa společnosti, se ve firmách používají k lepšímu zabezpečení, ale také třeba k urychlení přístupu k vozidlům, domovům apod. Mnozí mikročip následně využívají i v osobním životě, například jako peněženku s kryptoměnami, kterou jen tak neztratí.

Tereza Sladkovská – NFC čip pod kůží | Svět Zítřka

Tereza Sladkovská - NFC čip pod kůží | Svět Zítřka

Implantace mikročipu je podle šéfa firmy Bioteq dobrovolná. V jeho firmě byl právě on prvním člověkem s čipem v ruce, poté se dostalo na celé představenstvo a vedoucí oddělení.  Samozřejmě je tu i druhá stránka věci, jako je krádež osobních informací, sledování ze strany zaměstnavatele apod. V minulém roce jsme právě na tohle téma vyzpovídali Terezu Sladkovskou, která má v ruce NFC čip, pokud vás tohle téma zajímá z pohledu reálných zkušeností, doporučujeme video výše.

Přemýšleli jste o tom, že si implantujete čip do ruky?

Zdroj: industryleadersmagazine.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)