iMeteo – aktuální informace o počasí s předpovědí na 16 dní

iMeteo předpověď počasí

Přehled o aktuálním počasí před nějakým výletem nebo i třeba jen tam, kde se nacházíte, je mnohdy velmi důležité. Proto se slovenští vývojáři zaměřili na aplikaci, která přináší podrobné informace o počasí nebo dlouhodobé předpovědi.

Na první pohled se může zdát, že aplikace nabízí pouze aktuální přehled ve vybraném městě a několikahodinovou předpověď. Opak je ale pravdou, protože svůj plný potenciál odkrývá až v menu a trochu nešťastně i mezi různě ukrytými tlačítky pro vstup ke grafům.

iMeteo – rychlý přehled

Rychlý přehled je zároveň výchozí obrazovkou aplikace. Zobrazuje aktuální počasí v místě, kde se zrovna nacházíte. Pokud povolíte automatické aktualizace, aplikace si sama vyhledá údaje o konkrétním místě a zobrazí je v graficky povedeném prostředí s nejrůznějšími informacemi o aktuálním počasí. Kromě teplot a míry oblačnosti zde nalezneme rychlost větru, dohled a východ nebo západ slunce. Nechybí ani krátká předpověď na následujících 6 hodin.

iMeteo

Aktuálně

V menu nechybí ani dlouhý přehled aktuálního počasí ve městech ČR s možností rozkliknutí a zobrazení podrobných informací jako v rychlém přehledu. Kromě klasické teploty zde máme také pocitovou teplotu.

iMeteo 2

Regiopočasí

Pokud se chystáte navštívit nějaké město v rámci výletu, je dobré si vždy zjistit, zda vám na výletě nebude pršet. K tomu, abyste se do takovéto situace nedostali, vám pomůže Regiopočasí, které vám umožní vybrat konkrétní město v ČR podle regionů a poté si přehledně prohlédnout předpověď na následujících 10 dní. Každý den je přitom ještě navíc rozdělen do 4 malých předpovědí po šesti hodinách. V malé předpovědi můžete opět zjistit detaily o počasí. Pokud se ale rozhodnete k výletu v tentýž den, regiopočasí nabízí zároveň hodinové předpovědi na každou hodinu na 3 dny dopředu. Pro milovníky meteorologie jsou zde navíc připraveny grafy s vývojem teploty, srážek, větru a tlaku.

iMeteo 4

iRadar

Jak již název napovídá, pomocí iRadaru můžeme sledovat počasí z družice na území Německa, ČR, Slovenska a Rakouska. iRadar ukazuje 6 záznamů zpětně po 15 minutách. Pravděpodobný vývoj srážek družice nebo spíše aplikace nenabízí, alespoň prozatím.

iMeteo 7

Mezi poslední funkce iMeteo paří například články, kde nalezneme výjimečné meteorologické situace ve světě a také položku Konzultace, ve které můžete odesílat vývojářům otázky nebo nějaké připomínky. iMeteo nabízí také zobrazování se v notifikační liště a to buď pouhým číslem jako údaj aktuální teploty v místě, kde se pohybujete, nebo také jako ikonka aplikace. Mezi poslední výhody patří možnost přidání si na plochu různé widgety s předpověďmi nebo aktuálním počasí.

iMeteo 10

Aplikace iMeteo je dostupná ve dvou verzích. V základní verzi se budeme muset smířit s reklamami, omezenou předpovědí a nemožností si přidat na plochu widgety nebo zobrazit podrobné grafy. Verze Pro reklamy nezobrazuje, nabídne 16 denní předpověď, grafy, vyhlídku až na 400 hodin počasí dopředu a widgety za cenu 50 Kč. Aplikace působí na první dojem dosti omezeně, avšak záhy zjistíte, že opravdu nabízí mnoho funkcí. Jediné, co bych aplikaci vytkl, je mírná nepřehlednost mezi jednotlivými funkcemi. Během mého testování se navíc předpověď relativně přesně vyplňovala, takže se vývojáři za svou práci rozhodně nemusejí stydět.

iMeteo.cz Počasí
iMeteo.cz Počasí

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)