IKEA představila v ČR trojici levných chytrých vychytávek! K čemu jsou?

ikea zigbee senzory
  • IKEA představila tři nové senzory chytré domácnosti
  • Všechny pracují na technologii Zigbee a jsou poměrně levné
  • Dva z nich se dostanou do Česka už v lednu příštího roku

IKEA rozšiřuje portfolio svých chytrých produktů o tři nové Zigbee senzory – VALLHORN, PARASOLL a BADRING, které se starají o detekci pohybu a úniku vody. Všechny budou cenově dostupné a k jejich připojení do chytré domácnosti budete potřebovat bránu DIRIGERA. Začátkem roku 2024 zamíří i do České republiky.

O designu se nemusíme dlouho bavit. Jedná se o minimalistická zařízení, přičemž cílem bylo, aby na sebe zbytečně neupozorňovala. Prvním novým produktem je PARASOLL, což je dveřní/okenní senzor, který uživatele informuje o tom, když se zavřou nebo otevřou. Může být tedy užitečný nejen v oblasti zabezpečení, ale také nejrůznějších automatizací.

S nimi rozhodně pomůže i bezdrátový pohybový senzor VALLHORN, který můžete umístit i ven. Takže pokud detekuje pohyb, může například rozsvítit světla nebo v určitý čas zatáhnout rolety. Posledním do party je pak BADRING, senzor úniku vody, který můžete umístit třeba k pračce, pod umyvadlo nebo do koupelny a včas řešit případné nehody.

IKEA Home smart
IKEA Home smart

České ceny nových IKEA produktů:

  • VALLHORN (pohybový senzor) – 199 Kč, dostupnost leden 2024
  • BADRING (senzor úniku vody) – 199 Kč, dostupnost duben 2024
  • PARASOLL (dveřní/okenní senzor) – 249 Kč, dostupnost leden 2024

„V IKEA chceme, aby bylo chytřejší bydlení pro každého také jednodušší a pohodlnější. Proto jsme v nových senzorech skloubili technologie s našimi zkušenostmi s bytovým zařízením a nabízíme řešení, která jsou cenově dostupná a běžný život v domácnosti příjemně vylepší,“ upřesňuje David Granath, Range Manager v IKEA of Sweden. Všechny produkty budete ovládat skrz aplikaci IKEA Home smart, která funguje velmi dobře, jak jsem mimochodem zmiňoval v nedávné recenzi na senzor VINDSTYRKA.

Jaké máte zkušenosti s chytrou domácností od IKEA?

Zdroj: tisková zpráva

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)